Małgorzata Kożuchowska.
Autor Piotr Burakowski - 2 Września 2020

Kożuchowska krytykowana na Twitterze. Powodem fake news o aktorce

Na Twitterze pojawiła się grafika z Małgorzatą Kożuchowską. Aktorce przypisano następującą wypowiedź: “Całym sercem i swym talentem aktorskim wspieram o. Tadeusza Rydzyka. Bo Europa bez Boga to jak studnia na pustyni bez wody, »nowa Europa«”.

AntyFAKE.pl nie odnalazł źródła powyższej wypowiedzi. Co więcej, menadżerka Małgorzaty Kożuchowskiej, Anna Zielińska, przekazała naszej redakcji informację, że mamy do czynienia z fake newsem. W momencie publikacji tekstu tweet został polubiony 863 razy, a "podano go dalej" 113 razy.

Fałszywy tweet o Małgorzacie Kożuchowskiej.

Ojciec aktorki związany z Rydzykiem

Leszek Kożuchowski, ojciec Małgorzaty Kożuchowskiej, wykładał ekologię i pedagogikę w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej (WSKSiM) ojca Rydzyka, a także zasiadał w radzie uczelni. Kożuchowski prowadził ponadto autorską audycję "Porady ekologa" w Radiu Maryja.

Media informowały, że zrezygnował on z pracy w WSKSiM oraz Radiu Maryja z powodu przeprowadzki do Warszawy.

Kożuchowska to osoba religijna

Przypomnijmy, że w 2018 roku magazyn "Forbes" uznał Małgorzatę Kożuchowską za najcenniejszą aktorkę pod kątem kontraktów reklamowych.

Eksperci od marketingu oceniają, że artystka wzbudza sympatię i jest postrzegana jako wiarygodna. Sama aktorka uważa się za osobę głęboko wierzącą i oddaną rodzinie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Twitter usunął wpis o liczbie zmarłych na COVID-19. W ramach walki z dezinformacją
  2. Ministerstwo nakazało usunąć artykuł o pedofilii w Kościele

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, łatwo było o przypisanie takiej, a nie innej wypowiedzi Małgorzacie Kożuchowskiej. Pod tweetem znalazło się wiele krytycznych, ale i niesmacznych komentarzy na temat aktorki spowodowanych wiarą w podane informacje.

Źródło: AnyFAKE.pl
Foto: Piotr Molecki / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News