Krzysztof Szczerski MSZ
Autor Michalina Kobla - 28 Października 2019

Krzysztof Szczerski nowym ministrem spraw zagranicznych? Polityk zdementował plotki

Krzysztof Szczerski nowym szefem MSZ? W ostatnich dniach podobne, nieoficjalne doniesienia pojawiły się w szeregu polskich mediów. Jak stwierdził sam polityk, pogłoski nie mają jednak nic wspólnego z prawdą.

Krzysztof Szczerski pełni od 2017 roku funkcję szefa Gabinetu Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Warto jednak pamiętać, że w przeszłości polityk pracował także na stanowisku wiceministra spraw zagranicznych. Przy okazji konstruowania nowego rządu po wyborach parlamentarnych 2019 w mediach pojawiły się więc plotki, według których działacz ma wkrótce przejąć fotel szefa MSZ, zastępując Jacka Czaputowicza.

O podobne doniesienia został ostatecznie zapytany sam Szczerski podczas najnowszego wywiadu dla Polskiego Radia. Przedstawiając swego gościa, Katarzyna Gójska chciała dowiedzieć się, czy polityk jest "jeszcze szefem gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, czy już za chwilę szefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych". Działacz odpowiedział stanowczo:

"Dziękuję za to pytanie, bo rzeczywiście pojawiają się w mediach takie spekulacje. Chcę jasno powiedzieć: w moich najbliższych zawodowych planach nie ma przeprowadzki do MSZ-u."

Korea Północna w Radzie Praw Człowieka ONZ? Szereg mediów pomylił kraj z Koreą PołudniowąKorea Północna w Radzie Praw Człowieka ONZ? Szereg mediów pomylił kraj z Koreą PołudniowąCzytaj dalej

Krzysztof Szczerski nie zostanie w najbliższym czasie szefem MSZ

Dziennikarka dopytywała więc, czy w czasie kampanii prezydenckiej Krzysztof Szczerski nadal będzie pracował na swym dotychczasowym stanowisku. Polityk odpowiedział:

"Jestem umówiony z panem prezydentem, z panem premierem i z panem prezesem Kaczyńskim na zupełnie inny scenariusz dotyczący moich planów, zawodowych planów, i mam nadzieję, że ten będzie realizowany. Tak że na razie, jak powiedziałem, najbliższe moje plany zawodowe nie obejmują przenosin na al. Szucha."

Katarzyna Gójska próbowała więc dowiedzieć się, co zakłada wspomniany scenariusz. Szczerski nie chciał ujawnić żadnych szczegółów, jednak podkreślił po raz kolejny, że "te spekulacje medialne, które dotyczą objęcia przeze mnie funkcji ministra spraw zagranicznych już teraz po wyborach parlamentarnych w nowym rządzie pana premiera Morawieckiego, nie są zgodne z prawdą".

Źródło:Polskie Radio
Foto: Adrian Grycuk

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News