Małgorzata Kidawa-Błońska Silni Razem
Autor Michalina Kobla - 16 Września 2019

Politycy PO oskarżają PiS o sfałszowanie bilbordu z Kidawą-Błońską. Plakaty różni ważny szczegół

Małgorzata Kidawa-Błońska stała się twarzą kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej oraz kandydatką na premiera tej siły politycznej. Kiedy w sieci rozpętała się afera wokół #SilniRazem, PiS zorganizowało specjalną konferencję prasową. W czasie spotkania zebranym pokazano plakat wyborczy KO, na którym znalazł się jednak nowy szczegół. Przedstawiciele opozycji oskarżyli oponentów o przedwyborcze kłamstwo.

Małgorzata Kidawa-Błońska stała się główną bohaterką plakatu wyborczego Koalicji Obywatelskiej z hasłem: "Współpraca, a nie kłótnie". Pomysł na materiał był już szeroko komentowany przez media, jednak temat niespodziewanie powrócił po ostatniej konferencji prasowej przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Dotyczyła ona akcji #SilniRazem na Twitterze, stanowczo krytykowanej przez przedstawicieli ugrupowania rządzącego. O sprawie zrobiło się wyjątkowo głośno, gdy Koalicja Obywatelska wypuściła w Polskę busa sygnowanego hasłem, aby zachęcić Polaków do wspierania kampanii wyborczej siły opozycyjnej.

Czarnecki i Biedroń oskarżali się o kłamstwa ws. e-maila do europosłów. Sprawa wreszcie się wyjaśniłaCzarnecki i Biedroń oskarżali się o kłamstwa ws. e-maila do europosłów. Sprawa wreszcie się wyjaśniłaCzytaj dalej

Małgorzata Kidawa-Błońska na plakacie, który budzi emocje

Działacze PiS twierdzą, że za akcją na Twitterze stoją osoby w skrajnie wulgarny, obraźliwy sposób odnoszące się do polityków oraz wyborców ich partii. Aby pokazać dużą zależność między "Silni Razem" i Koalicją Obywatelską, wicerzecznik ugrupowania rządzącego pokazał na konferencji wspomniany plakat wyborczy z Kidawą-Błońską. Został on jednak zmodyfikowany - widnieje na nim napis #SilniRazem, chociaż na prawdziwej wersji bilbordu go nie ma.

Do sprawy szybko odnieśli się więc działacze KO. Cezary Tomczyk pisał na Twitterze:

"A tak PiS sfałszował bilbord Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Fałszujecie rzeczywistość w TVP, więc widzę pewne przyzwyczajenie. Kłamstwo weszło wam w krew. Zrobimy wszystko, żeby z was wyszło po 13 października."

Sytuację skomentował także Sławomir Nitras:

"Panie Brudziński, jak można tak kłamać? Przecież to jest fejk. Przerobiliście bilbord Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, aby wam do kłamstw pasował. Na bilbordzie nie ma hasła, które wstawiliście. Cały PiS. Przeproś."

Jako dowód politycy Koalicji Obywatelskiej zaprezentowali właściwą wersję plakatu Kidawy-Błońskiej. Rzeczywiście nie ma na nim hasła "Silni Razem", które widać już na wersji bilbordu z konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości.

Małgorzata Kidawa-Błońska bilbord

Małgorzata Kidawa-Błońska plakat

Źródło:Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News