Małgorzata Kożuchowska Facebook
Autor Maria Wieczorek - 7 Listopada 2019

Małgorzata Kożuchowska padła ofiarą przestępstwa. Jej fani też mogli zostać oszukani

Małgorzata Kożuchowska poinformowała za pośrednictwem swego profilu na Facebooku o przestępstwie, którego padła ofiarą. Ktoś wymyślił wywiad z aktorką i bezprawnie wykorzystał jej wizerunek w reklamie inwestycji w bitcoiny. Artystka postanowiła więc natychmiast ostrzec swoich fanów oraz zapowiedziała zgłoszenie sprawy służbom.

Małgorzata Kożuchowska ostrzegła fanów przed internetowymi oszustami. Jak się bowiem okazało, ktoś bezprawnie wykorzystał wizerunek artystki w reklamie inwestycji w bitcoiny. Przypomnijmy, że aktorka nie jest pierwszą osobą publiczną, która padła ofiarą podobnych działań. Kożuchowska w bardzo stanowczy sposób przekazała:

"W sieci pojawiły się znowu artykuły o tym, że zarabiam w internecie na bitcoinach. Jest to oszustwo! Nie dajcie się, proszę, nabrać! Wcześniej już złożyłam w bardzo podobnej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oszustwa - aktualną publikację również zgłoszę. Autor artykułu, aby się uwiarygodnić, podszywa się także pod stację TVN."

Barack Obama podjął decyzję o rozwodzie? Tabloidy obiegły krzywdzące doniesieniaBarack Obama podjął decyzję o rozwodzie? Tabloidy obiegły krzywdzące doniesieniaCzytaj dalej

Małgorzata Kożuchowska ostrzegła fanów

Co ciekawe, oszuści chcieli uwiarygodnić reklamę wywiadem aktorki dla "Dzień Dobry TVN". Jak się jednak okazało, opisana w materiale rozmowa nigdy nie miała miejsca. Kożuchowska poinformowała bowiem:

"Nigdy nie zakładałam konta na takiej platformie, ani nie udzielałam wywiadu na ten temat. W owych artykułach wykorzystywane są moje zdjęcia z Dzień Dobry TVN i opisy sugerujące, że opowiadam o tym, jak zarobić przez internet. Niestety nie jestem pierwszą osobą, której wizerunek wykorzystano w ten sposób - innym także przypisywano podobne wypowiedzi. Chciałabym jeszcze raz podkreślić, jest to OSZUSTWO. Bądźcie, proszę, czujni i nie wierzcie w takie informacje."

Jeżeli natraficie w sieci na podobną reklamę, pamiętajcie, że jest oparta na kłamstwie. Poniżej publikujemy post Małgorzaty Kożuchowskiej ze zrzutem ekranu fałszywych materiałów:

Małgorzata Kożuchowska Facebook

Źródło:Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News