Marek Kuchciński mieszkanie
Autor Michalina Kobla - 24 Października 2019

Marek Kuchciński zarzucił mediom rozsiewanie fake newsa. Chodzi o finansowanie wynajmu jego willi

Marek Kuchciński utracił stanowisko marszałka Sejmu po głośnej aferze samolotowej. Polityk wciąż mieszka jednak w tej samej willi, którą zajmował podczas sprawowania dawnej funkcji. Działacz oskarżył właśnie media o rozsiewanie fake newsa, mającego związek ze sposobem finansowania wynajmu nieruchomości.

Marek Kuchciński pełnił funkcję marszałka Sejmu RP od 12 listopada 2015 roku do 9 sierpnia 2019 roku. Przypomnijmy, że polityk podał się do dymisji przez aferę samolotową, której stał się głównym bohaterem. Jak donosi "Rzeczpospolita", działacz wciąż mieszka jednak w willi zajmowanej przez niego jeszcze przed rezygnacją ze stanowiska. Łączne koszta najmu to nawet 5 tys. zł miesięcznie, a jako że Kuchciński pozostanie lokatorem nieruchomości co najmniej do 8 listopada, to niektórzy komentujący twierdzili, iż suma tazostanie pokryta z publicznych pieniędzy.

Sąd Najwyższy ujawnił liczbę protestów, które wpłynęły po wyborach parlamentarnych. Było ich ponad 70Sąd Najwyższy ujawnił liczbę protestów, które wpłynęły po wyborach parlamentarnych. Było ich ponad 70Czytaj dalej

Marek Kuchciński i luksusowa willa

Na podobne doniesienia odpowiedziało już Centrum Informacyjne Sejmu. Przedstawiciele instytucji przekazali oficjalnie:

"W momencie przedłużania umowy najmu poseł Marek Kuchciński zobowiązał się do opłacenia czynszu za dodatkowy okres ze środków prywatnych (…). Podstawowy termin przewiduje zwolnienie takiego lokalu służbowego w terminie 2 miesięcy od zaprzestania wykonywania funkcji. Przepisy umożliwiają jednakże jego wydłużenie maksymalnie o kolejne 4 miesiące - poseł Marek Kuchciński wystąpił o zgodę na korzystanie z takiej możliwości przez jeden miesiąc, wnosząc jednocześnie o obciążenie go kosztem czynszu najmu za ten czas."

Oskarżenia pod swym adresem skomentował już także sam Kuchciński. Za pośrednictwem Twittera polityk przekazał, iż domniemania, według których koszta wynajmu jego willi przez trwający obecnie miesiąc będą pokrywane z publicznych pieniędzy, są niezgodne z prawdą:

"Szanowni Państwo, pokrywam wszystkie koszty wynajmowanego od Kancelarii Prezydenta mieszkania i nieprawdą jest, że zostanie nimi obciążona Kancelaria Sejmu. Z możliwości przedłużenia terminu do opuszczenia lokalu skorzystałem stosownie do obowiązujących przepisów prawa. #Fakenews"

Marek Kuchciński willa

Źródła:Rzeczpospolita, Twitter
Foto: Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News