Marek Suski
Autor AntyFAKE - 30 Sierpień 2019

Marek Suski porównał awarię oczyszczalni w Warszawie do Czarnobyla. W sieci pojawił się fałszywy pasek Fox News

Marek Suski pozostaje na świeczniku, od kiedy przyrównał okoliczności awarii w oczyszczalni Czajka do Czarnobyla. Internauci mają używanie i wiążą wypowiedź polityka z odwołaniem wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Jeden z rozpowszechnianych na ten temat memów może wprowadzać w błąd. Amerykańska telewizja Fox News bynajmniej nie zacytowała Suskiego.

We wtorek doszło do uszkodzenia instalacji warszawskiej oczyszczalni Czajka. Na skutek awarii do Wisły każdej sekundy trafiają 3 tys. litrów ścieków. Podjęto decyzję o budowie mostu pontonowego oraz alternatywnego rurociągu. Prezydent Rafał Trzaskowski współpracuje przy minimalizowaniu szkód razem z rządem.

- Bardzo się cieszę, że współpraca zeszła na poziom techniczny a nie polityczny. Zaczynamy współpracować z rządem - przyznał Trzaskowski.

Niestety awaria została wykorzystana politycznie. W nietuzinkowy sposób odniósł się do niej m.in. Marek Suski, przyrównując uszkodzenie instalacji do katastrofy w Czarnobylu.

Krzysztof Bosak na listach wyborczych PiS? Polityk stanowczo zaprzecza medialnym doniesieniomKrzysztof Bosak na listach wyborczych PiS? Polityk stanowczo zaprzecza medialnym doniesieniomCzytaj dalej

 - Ukrywano to, dokąd można było. Później się nie dało ukryć, bo Wisła zaczęła płynąć pianą - powiedział polityk a jego słowa szybko powiązano z odwołaniem wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Prezydent USA podjął decyzję o pozostaniu w kraju ze względu na szalejący huragan. W internecie pojawił się mem, sugerujący, że domniemane odwołanie wizyty ze względu na porównanie do Czarnobyla zostało nagłośnione w Fox News.

Marek Suski i jego porównanie bynajmniej nie pojawiło się w amerykańskiej telewizji

Mem został opublikowany na Twitterze przez Marcina Tyca. Najprawdopodobniej miała to być z jego strony forma żartu, jednak tweet został podany dalej ponad 100 razy. Nie dowiemy się ile osób uwierzyło w jego prawdziwość.

Dezinformująca grafika przedstawia dziennikarkę Fox News, zdjęcie ścieków oraz pasek: "Kolejny Czarnobyl w Warszawie. Prezydent odwołuje wizytę w Polsce przez toksyczny wyciek". Co ciekawe użyte słowo "tschernobyl" nie jest anglojęzycznym odpowiednikiem "Czarnobyla".

Marek Suski porównał awarię oczyszczalni w Warszawie do Czarnobyla. W sieci pojawił się fałszywy pasek Fox News

 

Zobacz także

  1. NIK: Opieka paliatywna i hospicyjna w opłakanym stanie. Jak ten problem chcą rozwiązać politycy? [ANALIZA PROGRAMÓW]
  2. B. dziennikarka TVP Info wygrała z PiS przed sądem. Jej wizerunek wykorzystano bezprawnie w spocie wyborczym
  3. WŚwiecie24 opisało sukces w walce z rakiem szyjki macicy. Powielono kłamstwo o autyzmie przez szczepionki
  4. Fake ze znanym fotografem obiega Facebooka. Podpisano go jako funkcjonariusza SB skazanego za śmierć Popiełuszki
  5. Kaczyński na konwencji odniósł się do kwestii płci. Lekarka podważyła jego twierdzenia
  6. Wygrałeś darmowego smartfona w losowaniu Lidla? Nie daj się nabrać, to może być oszustwo