Marian Banaś dymisja
Autor Maria Wieczorek - 30 Listopada 2019

Marian Banaś jednak poda się do dymisji? NIK dementuje plotki w specjalnym oświadczeniu

Marian Banaś od tygodni pozostaje bohaterem głośnych medialnych kontrowersji. W ostatnim czasie po sieci zaczęła więc krążyć plotka, według której prezes Najwyższej Izby Kontroli planuje podać się do dymisji. Podobne doniesienia zostały jednak szybko zdementowane w oficjalnym oświadczeniu.

Marian Banaś planuje dobrowolnie odejść ze stanowiska szefa NIK-u? Na razie nic zdaje się na to nie wskazywać. Kiedy więc media zaczęły obiegać doniesienia, według których prezes Najwyższej Izby Kontroli zdecydował się pozytywnie odpowiedzieć na oczekiwania Jarosława Kaczyńskiego, Mariusza Kamińskiego oraz Mateusza Morawieckiego i ostatecznie podać się do dymisji, nagła zmiana w jego postawie mogła naprawdę zaskoczyć.

Polacy ocenili starania władz w walce z zanieczyszczeniami powietrza. Wyniki nie są najlepszePolacy ocenili starania władz w walce z zanieczyszczeniami powietrza. Wyniki nie są najlepszeCzytaj dalej

Marian Banaś nie planuje dymisji

Internauci, którzy nie dali się przekonać plotkom o rezygnacji Banasia ze stanowiska, mieli oczywiście rację. Pogłoski zostały szybko uciszone przez oficjalny komunikat NIK-u. W oświadczeniu na stronie internetowej instytucji przeczytać możemy:

"W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby Prezes NIK złożył dymisję z zajmowanego stanowiska informujemy, że decyzja taka nie zapadła. Jednocześnie zapewniamy, że Najwyższa Izba Kontroli pracuje zgodnie z obowiązkami przypisanymi jej ustawą."

Warto zaznaczyć, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomiło prokuraturę o możliwości podejrzenia przestępstwa przez Mariana Banasia. Ten stwierdził w odpowiedzi, iż "to dobrze, że prokuratura i ewentualnie niezawisły sąd zajmą się sprawą jego oświadczeń majątkowych i skrupulatnie wyjaśnią wszystkie wątpliwości". Prezes NIK stanowczo zaprzecza wszelkim zarzutom oraz twierdzi, że pozostaje w pełni spokojny i jest gotowy do złożenia wyjaśnień.

NAJLEPSZE DZISIAJ:

  1. Twitterowy troll oszukał polityków PiS i PO. Niemal wszyscy nabrali się na specjalne oświadczenie Banasia
  2. Patryk Jaki pozywa Facebooka. “W sieci trwała zorganizowana akcja zniesławiania mnie”
  3. Antyfake - najpopularniejszy portal fact-checkingowy. Najważniejsze informacje

Źródło: NIK

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News