Patryk Jaki Facebook
Autor Michalina Kobla - 29 Listopada 2019

Patryk Jaki pozywa Facebooka. “W sieci trwała zorganizowana akcja zniesławiania mnie”

Patryk Jaki na Twitterze zapowiedział pozew przeciwko amerykańskiemu gigantowi. Europoseł zasugerował opłacanie osobistych hejterów, działających przeciw niemu przez platformę Facebook. Polityk pokazał też przykładowe posty, które szczególnie miały w niego uderzać.

Patryk Jaki, były sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, a aktualnie europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, w najnowszym tweecie zaprezentował głośny przykład manipulacji na swój temat. Do zdjęcia polityka ktoś dokleił sylwetkę labradora, a wpis spreparował, przypisując politykowi użycie słowa "rablador". Jaki pisze:

"Pozwałem Facebooka. Przez lata w sieci trwała zorganizowana akcja zniesławiania mnie. Regularnie podawano zmontowane „moje” wpisy z błędami (aby pokazać jaki głupi). Do dziś pod każdym moim wpisem wypomina się mi „rabladora” - ktoś dokleił mi do prywatnego zdjęcia psa i fałszywy podpis."

Radny PiS i felerne zawiadomienie. Doniósł na nieistniejącego senatora do nieistniejącego urzęduRadny PiS i felerne zawiadomienie. Doniósł na nieistniejącego senatora do nieistniejącego urzęduCzytaj dalej

Patryk Jaki uważa, że stał sie obiektem politycznej dywersji

W komentarzu do tweeta działacz dodał:

"Na FB do anonimowych kont pakowano pieniądze na reklamę i roznosiło się po sieci. FB było to zgłaszane i nic nie robił. Jak byłem ministrem, nie było mnie stać na tyle kosztownych procesów. Jednak teraz nie odpusz czę nikomu."

Nie będzie to jednak łatwe, ponieważ najbliższa siedziba serwisu społecznościowego znajduje się w Dublinie, a druga - w Kalifornii. Facebook w innych sprawach bronił się formalnie prawidłowym wnioskiem dotyczącym nieznajomości języka polskiego. Stanowisko spółki, mającej umowy z milionami Polaków (stworzone poprzez zaakceptowanie regulaminu), wywołuje wiele kontrowersji. W lipcu 2019 r. warszawski sąd zgodził się rozpatrzyć pozew przeciwko amerykańskiemu gigantowi. Czy otworzy to również drogę do dochodzenia roszczeń Patrykowi Jakiemu? Na pewno potrzebuje on do tego prawników, będących specjalistami z zakresu prawa cywilnego i międzynarodowego.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Media społecznościowe zapełniły się doniesieniami, że TVP nie pokaże wręczenia Nobla Oldze Tokarczuk. Na pogłoski odpowiedział prezes stacji

2. Antyfake - najpopularniejszy portal fact-checkingowy. Najważniejsze informacje

Źródło: Twitter
Foto: YouTube (Onet News)

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News