TVP Olga Tokarczuk
Autor Maria Wieczorek - 8 Grudnia 2019

Media społecznościowe zapełniły się doniesieniami, że TVP nie pokaże wręczenia Nobla Oldze Tokarczuk. Na pogłoski odpowiedział prezes stacji

TVP nie pokaże wręczenia literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk? Podobne doniesienia od kilku dni obiegały sieć, wywołując u odbiorców skrajne emocje. Sprawę ostatecznie skomentowali więc Jarosław Olechowski oraz Cezary Gmyz, a także prezes stacji Jacek Kurski.

TVP miało według wielu komentatorów nie zaplanować transmisji z wręczenia Nobla Oldze Tokarczuk. Dlaczego? W sieci pojawiły się zrzuty ekranu programu telewizyjnego na 10 grudnia, w którym brakowało chociaż wzmianki o materiałach ze Sztokholmu. Redakcja "Newsweeka" napisała więc nawet petycję do prezesa TVP, którą można było podpisywać online. Pismo stanowiło specjalny apel o transmisję uroczystości na żywo, aby mogli ją zobaczyć widzowie w całym kraju.

Olga Tokarczuk wygłosiła przemowę noblowską. W gorzki sposób poruszyła temat fake newsówOlga Tokarczuk wygłosiła przemowę noblowską. W gorzki sposób poruszyła temat fake newsówCzytaj dalej

TVP a ceremonia wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk

Co ciekawe, ostatecznie sprawę skomentował dziennikarz Telewizji Polskiej Cezary Gmyz, który zapewnił, że stacja będzie transmitowała wręczenie Nobla Oldze Tokarczuk, a on sam będzie "sprawozdawcą" z uroczystości. Reporter zaznaczył także:

"Warto dodać, że relacja była zaplanowana zanim ktokolwiek się zaczął szczerzyć fejnjusa o braku transmisji. Redakcja poprosiła mnie o wyjazd do Sztokholmu na początku minionego tygodnia." (pisownia oryginalna - red.)

Głos w sprawie zabrał także szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, który odpowiedział na krytycznego wobec TVP tweeta Joanny Muchy. Z wpisu Jarosława Olechowskiego można się było dowiedzieć, że relacja z wręczenia Oldze Tokarczuk nagrody będzie dostępna w TVP Info. Dyskusję w tej kwestii zamknął ostatecznie komentarz Jacka Kurskiego, który został o niego poproszony przez redakcję "Faktu". Prezes stacji zapewnił, że z transmisją będzie się można zapoznawać we wspomnianym TVP Info, a relacje z uroczystości pojawią się też "w serwisach informacyjnych na głównych antenach".

NAJLEPSZE DZIŚ:

  1. Kot i pies nie wytrzymają razem pod jednym dachem? To mit, jednak do sprawy należy podejść odpowiedzialnie
  2. Le Monde: Hakerzy powiązani z Rosją zaatakowali sztab Macrona. Wykradli maile przed wyborami prezydenckimi 2017
  3. Wstrząsające statystyki sukcesem fałszywych teorii antyszczepionkowców. WHO przekazało, ile osób zachorowało na odrę w 2018 roku

Źródła: Twitter, Fakt
Foto: Martin Kraft

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News