Marsz Równości w Zabrzu może być ustawką
Autor Michalina Kobla - 21 Sierpnia 2019

Marsz Równości w Zabrzu wzbudza kontrowersje. Może być ustawką

Marsz Równości w Zabrzu miał odbyć się w tę sobotę. Miał, bo nie ma pewności, czy wydarzenie jest bezpieczne. Jeśli planowaliście w nim udział - uważajcie. Może to być ustawka narodowców.

W ostatnim roku marsze równości zaczęły debiutować w wielu polskich miastach. Po raz pierwszy kolorowe parady przeszły przez Olsztyn, Płock czy Rzeszów. Kilka dni temu na Facebooku pojawiła się informacja o kolejnej miejscowości, w której pojawić się ma marsz. Niestety, jego organizatorzy nie spełnili pewnych standardów a wydarzenie szybko okrzyknięto potencjalną ustawką.

Marsz Równości w Zabrzu to ustawka? Niepokojące doniesienia

Wydarzenie "I Marsz Równości w Zabrzu" powstało kilka dni temu. Stojąca za nim organizacja, "Tęczowe Zabrze", dzień przed tym.

- Do naszego miasta zapraszamy Was już 24 sierpnia 2019 roku, czyli w najbliższą sobotę. Spotkajmy się o 12:00 na placu Wolności. Stamtąd wyruszymy, aby rozpowszechniać miłość, równość, akceptację oraz antyfaszyzm na terenie całego Zabrza! - czytamy na stronie.

Krzysztof Bosak na listach wyborczych PiS? Polityk stanowczo zaprzecza medialnym doniesieniomKrzysztof Bosak na listach wyborczych PiS? Polityk stanowczo zaprzecza medialnym doniesieniomCzytaj dalej

Samo w sobie, nagłe utworzenie wydarzenia, może wzbudzać niepokój. Większość parad organizowana jest na miesiące przed, a ich ochrona i rejestracja dokładnie omawiana. Co gorsza, niepokój wzbudzają konotacje osób stojących za wydarzeniem. Nie są one powiązane z żadną organizacją wspierającą środowisko LGBT+.

- Jeden z organizatorów w różnych komentarzach zachęca kiboli do konfrontacji, a w znajomych ma wielu zwolenników marszu niepodległości i ruchu narodowego. Oraz to, że nazywa inicjatywę "marszem LGBT" (osobiście nie znam nikogo, kto by się tak określał). I że ani on, ani druga osoba nie są LGBTQIAPrzedstawicielami - czytamy w ostrzeżeniu strony "Seksizmu Naszego Powszedniego".

Od wydarzenia odcięła się również organizacja "Parada Równości":

- Zarówno osoba organizująca, jak i forma organizacji, nie budzą naszego zaufania, a także nie są zbieżne z naszymi zasadami działania. Nie zgadzamy się również z wybranymi przez organizatora sposobami komunikacji i reprezentacji postulatów społeczności LGBT.

Do screenów dołączamy pismo do prezydentki Zabrza, sporządzone przez jednego z domniemanych organizatorów marszu.

Marsz Równości w Zabrzu wzbudza kontrowersje. Może być ustawką

Marsz Równości w Zabrzu wzbudza kontrowersje. Może być ustawką

Marsz Równości w Zabrzu wzbudza kontrowersje. Może być ustawką

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News