Marsz Równości w Zabrzu może być ustawką
Autor AntyFAKE - 21 Sierpień 2019

Marsz Równości w Zabrzu wzbudza kontrowersje. Może być ustawką

Marsz Równości w Zabrzu miał odbyć się w tę sobotę. Miał, bo nie ma pewności, czy wydarzenie jest bezpieczne. Jeśli planowaliście w nim udział - uważajcie. Może to być ustawka narodowców.

W ostatnim roku marsze równości zaczęły debiutować w wielu polskich miastach. Po raz pierwszy kolorowe parady przeszły przez Olsztyn, Płock czy Rzeszów. Kilka dni temu na Facebooku pojawiła się informacja o kolejnej miejscowości, w której pojawić się ma marsz. Niestety, jego organizatorzy nie spełnili pewnych standardów a wydarzenie szybko okrzyknięto potencjalną ustawką.

Marsz Równości w Zabrzu to ustawka? Niepokojące doniesienia

Wydarzenie "I Marsz Równości w Zabrzu" powstało kilka dni temu. Stojąca za nim organizacja, "Tęczowe Zabrze", dzień przed tym. 

 - Do naszego miasta zapraszamy Was już 24 sierpnia 2019 roku, czyli w najbliższą sobotę. Spotkajmy się o 12:00 na placu Wolności. Stamtąd wyruszymy, aby rozpowszechniać miłość, równość, akceptację oraz antyfaszyzm na terenie całego Zabrza! - czytamy na stronie.

Krzysztof Bosak na listach wyborczych PiS? Polityk stanowczo zaprzecza medialnym doniesieniomKrzysztof Bosak na listach wyborczych PiS? Polityk stanowczo zaprzecza medialnym doniesieniomCzytaj dalej

Samo w sobie, nagłe utworzenie wydarzenia, może wzbudzać niepokój. Większość parad organizowana jest na miesiące przed, a ich ochrona i rejestracja dokładnie omawiana. Co gorsza, niepokój wzbudzają konotacje osób stojących za wydarzeniem. Nie są one powiązane z żadną organizacją wspierającą środowisko LGBT+.

 - Jeden z organizatorów w różnych komentarzach zachęca kiboli do konfrontacji, a w znajomych ma wielu zwolenników marszu niepodległości i ruchu narodowego. Oraz to, że nazywa inicjatywę "marszem LGBT" (osobiście nie znam nikogo, kto by się tak określał). I że ani on, ani druga osoba nie są LGBTQIAPrzedstawicielami - czytamy w ostrzeżeniu strony "Seksizmu Naszego Powszedniego".

Od wydarzenia odcięła się również organizacja "Parada Równości":

 - Zarówno osoba organizująca, jak i forma organizacji, nie budzą naszego zaufania, a także nie są zbieżne z naszymi zasadami działania. Nie zgadzamy się również z wybranymi przez organizatora sposobami komunikacji i reprezentacji postulatów społeczności LGBT.

Do screenów dołączamy pismo do prezydentki Zabrza, sporządzone przez jednego z domniemanych organizatorów marszu.

Marsz Równości w Zabrzu wzbudza kontrowersje. Może być ustawką

Marsz Równości w Zabrzu wzbudza kontrowersje. Może być ustawką

Marsz Równości w Zabrzu wzbudza kontrowersje. Może być ustawką

 

Zobacz także

  1. NIK: Opieka paliatywna i hospicyjna w opłakanym stanie. Jak ten problem chcą rozwiązać politycy? [ANALIZA PROGRAMÓW]
  2. B. dziennikarka TVP Info wygrała z PiS przed sądem. Jej wizerunek wykorzystano bezprawnie w spocie wyborczym
  3. WŚwiecie24 opisało sukces w walce z rakiem szyjki macicy. Powielono kłamstwo o autyzmie przez szczepionki
  4. Fake ze znanym fotografem obiega Facebooka. Podpisano go jako funkcjonariusza SB skazanego za śmierć Popiełuszki
  5. Kaczyński na konwencji odniósł się do kwestii płci. Lekarka podważyła jego twierdzenia
  6. Wygrałeś darmowego smartfona w losowaniu Lidla? Nie daj się nabrać, to może być oszustwo