Dariusz Piontkowski
Autor Piotr Burakowski - 18 Sierpnia 2020

Obowiązek noszenia maseczek w szkołach? Sprawdzamy

Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, poinformował, że uczniowie trafią 1 września do szkół, chyba że w danym miejscu pojawi się zagrożenie epidemiczne. Czy ci, którzy rozpoczną naukę w placówkach, będą zobowiązani do noszenia maseczek?

Minister edukacji narodowej stwierdził, że – co do zasady – od 1 września uczniowie rozpoczną edukację w szkołach stacjonarnie, przy zachowaniu ogólnych wytycznych GIS, MZ i MEN. Dodawał, że w obszarach, gdzie zostały wyodrębnione "strefy", przygotowano dodatkowe zalecenia, które może wdrożyć dyrektor.

Koronawirus a grypa. Obalamy popularny mitKoronawirus a grypa. Obalamy popularny mitCzytaj dalej

Dyrektor może wprowadzić obowiązek noszenia maseczek

Choć nie ma odgórnego obowiązku noszenia maseczek, to dyrektor ma prawo wprowadzić taki nakaz wobec uczniów, np. w obrębie korytarzy czy szatni. Podobnie byłoby w przypadku nauczycieli, którzy zasłanialiby nosy i usta na korytarzach lub w pokojach nauczycielskich.

Nakaz zasłaniania ust i nosa mógłby zostać także wprowadzony np. w wypadku zajęć praktycznych w ramach kształcenia w zawodzie, o ile zachowanie dystansu między uczniami nie byłoby możliwe.

Szef MEN zaznaczył, że każdą decyzję dotyczącą szkoły i wprowadzenia ograniczeń dyrektor będzie podejmował w porozumieniu z inspektorem sanitarnym, który ostatecznie zadecyduje, jakie środki wprowadzić.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Młodzi napędzają rozprzestrzenianie się epidemii? Stanowisko WHO
  2. Piechociński: “ceny w Polsce wzrosły najbardziej w całej Unii”. Prawda?

Dariusz Piontkowski przekazał, że jeżeli w jakiejś placówce dojdzie do zarażenia koronawirusem, to "część uczniów i pracowników powinna być odesłana na kwarantannę".

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: Piotr Molecki / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News