Mateusz Morawiecki Katowice
Autor Michalina Kobla - 29 Września 2019

Mateusz Morawiecki jedynką PiS w Katowicach. Premier mówił o nieistniejącej dzielnicy tego miasta

Mateusz Morawiecki w najbliższych wyborach parlamentarnych wystartuje jako "jedynka" na liście Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Premier w swoich wystąpieniach coraz częściej porusza więc tematy związane z tym miastem, chcąc pokazać zaangażowanie w jego rozwój. Podczas jednego z ostatnich przemówień polityk opowiadał jednak o nieistniejącej dzielnicy stolicy województwa śląskiego.

Mateusz Morawiecki dość niespodziewanie został wybrany na "jedynkę" katowickiej listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych 2019. Premier stara się więc odwiedzać nie tylko miasto, ale cały region, aby spotykać się z wyborcami i przekonywać do swych postulatów. Polityk coraz częściej przedstawia także swoje pomysły na rozwój Śląska w najbliższych latach, jeżeli jego partii uda się wygrać elekcję.

TVP Info pokazało fałszywe zdjęcie. Polityk Zielonych upomniał dziennikarza na wizjiTVP Info pokazało fałszywe zdjęcie. Polityk Zielonych upomniał dziennikarza na wizjiCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki o "Ligacicach"

Wiedza pochodzącego z Wrocławia polityka na temat Katowic wciąż obfituje jednak w pewne braki. Podczas konwencji PiS w Opolu, gdy Morawiecki wspomniał o przewożeniu górników rannych w czasie pacyfikacji strajku w Kopalni Węgla Kamiennego Wujek do szpitala, napomniał o dzielnicy noszącej rzekomo nazwę "Ligacice". Warto jednak zaznaczyć, że w Katowicach podobnej dzielnicy po prostu nie ma.

Błąd premiera zauważył szybko Borys Budka, który jest "jedynką" Koalicji Obywatelskiej w tym samym okręgu. Pochodzący z Czeladzi poseł wspomniał, że Mateuszowi Morawieckiemu mogło chodzić o Ligotę lub Bogucice, gdyż jego pomysł brzmiał jak połączenie tych dwóch nazw. Czy tak było, tego oczywiście nie wiemy.

Mateusz Morawiecki Borys Budka

Źródło:Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News