Allegro ostrzega przed oszustami
Autor Michalina Kobla - 28 Września 2019

Allegro broni się przed oszustami. Uważajcie na niepokojące wiadomości

Allegro po raz kolejny znalazło się na celowniku oszustów. Jeśli korzystacie z platformy, uważajcie na niepokojące wiadomości, dotyczące zmiany regulaminu serwisu. Treść potencjalnie niebezpiecznego komunikatu zamieszczamy w artykule.

Allegro jest największą, internetową platformą transakcyjną w Polsce. Nie dziwi więc, że po raz kolejny właśnie ona stała się dla hakerów łakomym kąskiem. Ostatni raz pod Allegro oszuści podszywali się w lipcu tego roku. Wówczas, korzystając ze strony imitującej sklep, próbowali wyłudzać pieniądze przez usługę EasySend.

Posłanka PiS zapowiadała 'zajęcie się' tematem aborcji po wyborach. Słowa premiera temu przecząPosłanka PiS zapowiadała 'zajęcie się' tematem aborcji po wyborach. Słowa premiera temu przecząCzytaj dalej

Allegro padło ofiarą oszustów


Również tym razem przekręt polega na podszyciu się pod stronę. Jest to tzw. kampania phishingowa - metoda oszustwa polegająca na wykradaniu danych bądź pieniędzy, “w imieniu” danej instytucji.


Użytkownicy Allegro otrzymują nieprawdziwą informację o zmianie regulaminu strony. Aby go zaakceptować należy zalogować się do serwisu. Link przekierowuje do fałszywej witryny, z której oszuści pobierają dane użytkowników.


Większość przeglądarek radzi sobie z hakerami i wyświetla komunikat ostrzegawczy. Warto jednak zachować czujność. Jak radzi komputerswiat.pl dobrą prewencją w tej sytuacji będzie wybranie dwuetapowego uwierzytelniania.

Allegro broni się przed oszustami. Uważajcie na niepokojące wiadomości

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News