Allegro ostrzega przed oszustami
Autor AntyFAKE - 28 Wrzesień 2019

Allegro broni się przed oszustami. Uważajcie na niepokojące wiadomości

Allegro po raz kolejny znalazło się na celowniku oszustów. Jeśli korzystacie z platformy, uważajcie na niepokojące wiadomości, dotyczące zmiany regulaminu serwisu. Treść potencjalnie niebezpiecznego komunikatu zamieszczamy w artykule.

Allegro jest największą, internetową platformą transakcyjną w Polsce. Nie dziwi więc, że po raz kolejny właśnie ona stała się dla hakerów łakomym kąskiem. Ostatni raz pod Allegro oszuści podszywali się w lipcu tego roku. Wówczas, korzystając ze strony imitującej sklep, próbowali wyłudzać pieniądze przez usługę EasySend.

Posłanka PiS zapowiadała 'zajęcie się' tematem aborcji po wyborach. Słowa premiera temu przecząPosłanka PiS zapowiadała 'zajęcie się' tematem aborcji po wyborach. Słowa premiera temu przecząCzytaj dalej

 

Allegro padło ofiarą oszustów


Również tym razem przekręt polega na podszyciu się pod stronę. Jest to tzw. kampania phishingowa - metoda oszustwa polegająca na wykradaniu danych bądź pieniędzy, “w imieniu” danej instytucji.


Użytkownicy Allegro otrzymują nieprawdziwą informację o zmianie regulaminu strony. Aby go zaakceptować należy zalogować się do serwisu. Link przekierowuje do fałszywej witryny, z której oszuści pobierają dane użytkowników.


Większość przeglądarek radzi sobie z hakerami i wyświetla komunikat ostrzegawczy. Warto jednak zachować czujność. Jak radzi komputerswiat.pl dobrą prewencją w tej sytuacji będzie wybranie dwuetapowego uwierzytelniania.

Allegro broni się przed oszustami. Uważajcie na niepokojące wiadomości

Zobacz także

  1. Skargi na TVP i Polskie Radio podczas kampanii wyborczej. Zastrzeżenia zgłosiły cztery osoby
  2. Po Twitterze krąży zdjęcie rzekomej ofiary Tymoteusza Szydło. Dziewczyna nie ma z nim nic wspólnego
  3. Wieści24 rozliczają Kaczyńskiego z obietnicy wyborczej. Redaktor najpewniej źle ją zrozumiał
  4. Watykan stanął na krawędzi bankructwa? Współpracownik papieża Franciszka zaprzecza
  5. PiS złożyło kolejne protesty wyborcze. W ślady partii idzie Koalicja Obywatelska
  6. Ewa Chodakowska ofiarą internetowego oszustwa. Ktoś bezprawnie wykorzystał jej wizerunek