Muniek Staszczyk żyje
Autor Michalina Kobla - 23 Października 2019

Muniek Staszczyk żyje. Media społecznościowe obiegł fake news o śmierci muzyka

Muniek Staszczyk przeszedł w lipcu tego roku poważny wylew. Kiedy media społecznościowe niespodziewanie obiegła wieść o rzekomej śmierci muzyka, wielu świadomych jego komplikacji zdrowotnych fanów mogło w nią niestety uwierzyć. Przedstawiciele artysty zdementowali już fałszywe doniesienia o jego odejściu oraz ostrzegli przed klikaniem w "artykuł", który zawierał podobne informacje.

Muniek Staszczyk żyje. Całkowicie fałszywy okazał się tekst z podejrzanej strony, który 23 października zaczął obiegać Facebooka i przekazywał wieść o rzekomej śmierci muzyka. Jego autor chciał prawdopodobnie w dość okrutny sposób wykorzystać fakt, iż artysta przeszedł jakiś czas temu poważny wylew. Po względnym powrocie do zdrowia Staszczyk sam opowiadał o swych komplikacjach zdrowotnych:

"Z bożą pomocą wszystko się udało. Jestem wśród żywych. Polecieliśmy do Londynu z przyjaciółmi. Zagrałem koncert i nad ranem znaleziono mnie w hotelu po kilkunastu godzinach leżenia. (...) Zostałem zawieziony do jednego z lepszych szpitali. Nie było wiadomo, czy przeżyję, czy nie trzeba będzie otwierać mojego mózgu. Lekarze stwierdzili, że przeżyłem pierwszą krytyczną noc. Zacząłem ruszać palcami, a później okazało się, że mówię."

Ekoaktywiści podszywają się pod PKO BP. Spółka miała się przyznać do 'finansowania katastrofy'Ekoaktywiści podszywają się pod PKO BP. Spółka miała się przyznać do 'finansowania katastrofy'Czytaj dalej

Muniek Staszczyk żyje

Warto po raz kolejny zaznaczyć, że doniesienia o śmierci Staszczyka są całkowicie nieprawdziwe. Przekazali to już jego współpracownicy, którzy w oficjalnym poście na Facebooku napisali:

"Kochani, po sieci krąży fake news na temat Muńka. Absolutnie DEMENTUJEMY te fałszywe doniesienia - Zygmunt ma się dobrze i Was serdecznie pozdrawia. Sprawą się zajęliśmy, nie klikajcie prosimy w ten link i nie dawajcie satysfakcji człowiekowi, który próbuje w podły sposób żerować na nieprawdziwej informacji dotyczącej stanu zdrowia Muńka. Dużo miłości i dobrego dnia dla Was."

Muniek Staszczyk żyje

Źródło: Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News