Natalia Siwiec Instagram
Autor - 4 Grudnia 2019

“Nie ma dowodów, że czerniak występuje od słońca”. Popularna modelka nominowana do Biologicznej Bzdury Roku

Natalia Siwiec w jednej ze swych reklam zaprzeczyła faktom w kwestii wpływu słońca na rozwój czerniaka. Internauci nie pozostawili na niej suchej nitki. Gwiazda skasowała kontrowersyjny post, jednak i tak nominowano jej wypowiedź do Biologicznej Bzdury Roku.

Natalia Siwiec jest modelką, która najbardziej zasłynęła jako nieoficjalna miss Euro 2012. Od tego czasu prowadzi prężnie działające konto na Instagramie, obserwowane przez ponad milion osób. W swoich postach reklamuje produkty dotyczące zdrowia i urody. W jednym z nich Siwiec napisała co najmniej kontrowersyjne, na pewno fałszywe stwierdzenie:

"Nie ma dowodów naukowych potwierdzających, że czerniak występuje od słońca. Ani dowodów, że promieniowanie UV zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia raka skóry."

Pies widzi świat w czerni i bieli? To mit, jednak sprawa okazuje się nieoczywistaPies widzi świat w czerni i bieli? To mit, jednak sprawa okazuje się nieoczywistaCzytaj dalej

Natalia Siwiec i jej wypowiedź nominowana do biologicznej bzdury roku

Autor bloga "To tylko teoria" co roku organizuje wydarzenie punktowania najbardziej niedorzecznych twierdzeń pseudonaukowych polskich celebrytów. Jedna wypowiedź spośród nominowanych uzyskuje tytuł biologicznej bzdury roku. Swoje słowa Siwiec na początku starała się sprostować, ale po fali negatywnych komentarzy zdecydowała się skasować cały wpis. Niestety w internecie nawet najdziwaczniejsze teorie medycyny niekonwencjonalnej znajdą swoich zwolenników. Jest to jednak niezwykle szkodliwe i może wyrządzić odbiorcom dużą krzywdę.

Najlepsze dziś:

  1. Media ogłaszały dymisję Mariana Banasia. Elżbieta Witek wreszcie zabrała głos
  2. Revolut zdobywa rosnącą popularność. Jeśli z niego korzystasz, koniecznie zadbaj o swoją prywatność
  3. Pies widzi świat w czerni i bieli? To mit, jednak sprawa okazuje się nieoczywista

źródło: pudelek.pl
foto: Roger Gor

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News