„Pierwsza dama jest w ciąży”. Zadziwiające przekłamanie redaktora Publiszer
Autor AntyFAKE - 8 Kwiecień 2019

„Pierwsza dama jest w ciąży”. Zadziwiające przekłamanie redaktora Publiszer

Agata Duda postrzegana jest przez wielu obywateli jako niezwykle skryta i wycofana osoba. Pierwsza dama często uczestniczy jednak w oficjalnych spotkaniach, o których media najczęściej milczą. Jeden z portali internetowych przekazał niespodziewanie, że nieobecność prezydenckiej żony na licznych wydarzeniach, chociaż wcale do niej nie doszło, jest powodowana jej ciążą.

Agata Duda w tygodniu poprzedzającym publikację omawianego artykułu pojawiła się na łącznie 6 oficjalnych spotkaniach, zorganizowanych w Pałacu Prezydenckim oraz poza nim. Pierwsza dama wypełnia więc niezmiennie swe obowiązki, chociaż dziennikarze rzadko skupiają się na ich wadze. Niektórzy wprost oskarżają prezydencką żonę o to, że nie wykonuje prawie żadnej pracy lub jest zbyt mało aktywna. Takie argumenty są podejmowane szczególnie wtedy, gdy w debacie publicznej pojawia się temat wprowadzenia ustawowego wynagrodzenia dla pierwszej damy, które obecnie nie jest w ogóle wypłacane. Duda nie może także samodzielnie odprowadzać składek emerytalnych, co czyni za nią jej mąż, korzystając z pieniędzy pochodzących z jego prezydenckiej pensji.

Publiszer przekazał nieprawdziwą informację o ciąży Agaty Dudy

W serwisie Publiszer ukazał się całkowicie niespodziewanie artykuł, w którym poinformowano, iż mniejsza aktywność Agaty Dudy jest spowodowana jej ciążą. Jak twierdzili autorzy, niewymieniona z nazwy "agencja prasowa" miała przekazać wieść, według której za trzy miesiące na świat przyjdzie drugie dziecko pary prezydenckiej. Przypomnijmy, iż Agata i Andrzej Dudowie mają już 24-letnią córkę Kingę.

Tekst "Pierwsza dama jest w ciąży. Serdecznie gratulujemy" nie jest podparty żadnymi faktami, oficjalnymi informacjami, ani potwierdzeniami z Pałacu Prezydenckiego. Jak wyżej wspomniano, przekłamanie stanowi także stwierdzenie o mniejszej aktywności pierwszej damy, która w rzeczywistości wypełnia swoje obowiązki bez większych zmian. Potwierdzeniem tego mogą być zdjęcia oraz opisy jej spotkań z poszczególnymi gośćmi, łatwe do znalezienia na oficjalnej stronie internetowej Prezydent.pl.

Artykuł opublikowany w serwisie Publiszer, opatrzony fotomontażem Agaty Dudy z dużym, ciążowym brzuszkiem, okazuje się więc całkowicie nieprawdziwy. Wielu internautów sądzi, że być może miał być jedynie żartem z okazji Prima Aprilis, jednak w serwisie nie ma możliwości znalezienia daty publikacji tekstu, a sama treść jest wyraźnie przesadzona i przekłamana.

Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta nie odnieśli się w żaden sposób do doniesień portalu, które mogły wywołać wśród czytelników niemałe zamieszanie. Być może stało się tak dlatego, że sprawę całkowicie przemilczały inne media, zdające sobie sprawę z nieprawdziwości treści tekstu.

„Pierwsza dama jest w ciąży”. Zadziwiające przekłamanie redaktora Publiszer

Zobacz także

  1. NIK: Opieka paliatywna i hospicyjna w opłakanym stanie. Jak ten problem chcą rozwiązać politycy? [ANALIZA PROGRAMÓW]
  2. B. dziennikarka TVP Info wygrała z PiS przed sądem. Jej wizerunek wykorzystano bezprawnie w spocie wyborczym
  3. WŚwiecie24 opisało sukces w walce z rakiem szyjki macicy. Powielono kłamstwo o autyzmie przez szczepionki
  4. Fake ze znanym fotografem obiega Facebooka. Podpisano go jako funkcjonariusza SB skazanego za śmierć Popiełuszki
  5. Kaczyński na konwencji odniósł się do kwestii płci. Lekarka podważyła jego twierdzenia
  6. Wygrałeś darmowego smartfona w losowaniu Lidla? Nie daj się nabrać, to może być oszustwo