„Pierwsza dama jest w ciąży”. Zadziwiające przekłamanie redaktora Publiszer
Autor Michalina Kobla - 8 Kwietnia 2019

„Pierwsza dama jest w ciąży”. Zadziwiające przekłamanie redaktora Publiszer

Agata Duda postrzegana jest przez wielu obywateli jako niezwykle skryta i wycofana osoba. Pierwsza dama często uczestniczy jednak w oficjalnych spotkaniach, o których media najczęściej milczą. Jeden z portali internetowych przekazał niespodziewanie, że nieobecność prezydenckiej żony na licznych wydarzeniach, chociaż wcale do niej nie doszło, jest powodowana jej ciążą.

Agata Duda w tygodniu poprzedzającym publikację omawianego artykułu pojawiła się na łącznie 6 oficjalnych spotkaniach, zorganizowanych w Pałacu Prezydenckim oraz poza nim. Pierwsza dama wypełnia więc niezmiennie swe obowiązki, chociaż dziennikarze rzadko skupiają się na ich wadze. Niektórzy wprost oskarżają prezydencką żonę o to, że nie wykonuje prawie żadnej pracy lub jest zbyt mało aktywna. Takie argumenty są podejmowane szczególnie wtedy, gdy w debacie publicznej pojawia się temat wprowadzenia ustawowego wynagrodzenia dla pierwszej damy, które obecnie nie jest w ogóle wypłacane. Duda nie może także samodzielnie odprowadzać składek emerytalnych, co czyni za nią jej mąż, korzystając z pieniędzy pochodzących z jego prezydenckiej pensji.

Publiszer przekazał nieprawdziwą informację o ciąży Agaty Dudy

W serwisie Publiszer ukazał się całkowicie niespodziewanie artykuł, w którym poinformowano, iż mniejsza aktywność Agaty Dudy jest spowodowana jej ciążą. Jak twierdzili autorzy, niewymieniona z nazwy "agencja prasowa" miała przekazać wieść, według której za trzy miesiące na świat przyjdzie drugie dziecko pary prezydenckiej. Przypomnijmy, iż Agata i Andrzej Dudowie mają już 24-letnią córkę Kingę.

Tekst "Pierwsza dama jest w ciąży. Serdecznie gratulujemy" nie jest podparty żadnymi faktami, oficjalnymi informacjami, ani potwierdzeniami z Pałacu Prezydenckiego. Jak wyżej wspomniano, przekłamanie stanowi także stwierdzenie o mniejszej aktywności pierwszej damy, która w rzeczywistości wypełnia swoje obowiązki bez większych zmian. Potwierdzeniem tego mogą być zdjęcia oraz opisy jej spotkań z poszczególnymi gośćmi, łatwe do znalezienia na oficjalnej stronie internetowej Prezydent.pl.

Artykuł opublikowany w serwisie Publiszer, opatrzony fotomontażem Agaty Dudy z dużym, ciążowym brzuszkiem, okazuje się więc całkowicie nieprawdziwy. Wielu internautów sądzi, że być może miał być jedynie żartem z okazji Prima Aprilis, jednak w serwisie nie ma możliwości znalezienia daty publikacji tekstu, a sama treść jest wyraźnie przesadzona i przekłamana.

Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta nie odnieśli się w żaden sposób do doniesień portalu, które mogły wywołać wśród czytelników niemałe zamieszanie. Być może stało się tak dlatego, że sprawę całkowicie przemilczały inne media, zdające sobie sprawę z nieprawdziwości treści tekstu.

„Pierwsza dama jest w ciąży”. Zadziwiające przekłamanie redaktora Publiszer

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News