Pies dla astmatyka
Autor Michalina Kobla - 3 Grudnia 2019

Astmatycy muszą zrezygnować z posiadania psa? Naukowcy mają dobre wieści

Pies nie może pozostać w domu, w którym dziecko choruje na astmę? Chociaż wielu rodziców z bólem serca dochodziło do podobnych wniosków, okazało się, że byli w błędzie. Nowe badania naukowców dostarczają ciekawych wniosków na ten temat.

Pies i jego kontakt z dzieckiem dotąd uznawany był za czynnik hamujący przy leczeniu astmy. Lekarze z Nationwide Children’s Hospital z Columbus w stanie Ohio przeprowadzili więc badania na temat czynników tej choroby. Skupili się na dwóch aspektach: posiadaniu psa oraz biernym paleniu. Obserwacja polegała na przekazaniu rodzicom dzieci leczonych na schorzenie dróg oddechowych formularza na temat obecności czworonoga w domu w liczbie 471 przypadków.

Holandia zakazała hodowli mopsów? Nietypowe przepisy mają ochronić zwierzętaHolandia zakazała hodowli mopsów? Nietypowe przepisy mają ochronić zwierzętaCzytaj dalej

Pies nie musi znikać z domu astmatyka

Wyniki badań okazały się bardzo korzystne dla właścicieli czworonogów. Lekarze stwierdzili bowiem, że optymalna medyczna kontrola astmy przeważa nad czynnikami środowiskowymi. Doktor Shahid Sheikh stwierdził:

"Jeśli astma zostanie zdiagnozowana we właściwy sposób, a pacjenci przyjmują odpowiednie leki, inne czynniki środowiskowe, takie jak obecność zwierzęcia domowego w domu, a nawet narażenie na bierne palenie, nie są niezależnymi indykatorami astmy."

Decydujące znaczenie ma więc sposób leczenia i wczesne wykrycie choroby. Praktycznie każde zwierzę z sierścią produkuje alergeny, jednak okazuje się, że alergeny psa nie są tak silne, jak alergeny kota lub gryzonia. W każdym przypadku należy oczywiście skonsultować sprawę z lekarzem i uważnie przyglądać się potencjalnym nasileniom choroby przy kontakcie z danym zwierzęciem. Jasną odpowiedź dają w niektórych przypadkach testy skórne.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Kot i pies nie wytrzymają razem pod jednym dachem? To mit, jednak do sprawy należy podejść odpowiedzialnie

2. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych

3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?

Źródło: Psy.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News