Pies krzyżówka
Autor Maria Wieczorek - 21 Listopada 2019

"Piękne cierpienie". Krzyżówka pitbulla z jamnikiem wygląda niesamowicie, ale cierpią na tym psy

Pies jest jednym z najpopularniejszych zwierząt domowych, dlatego też hodowcy coraz częściej decydują się na krzyżowanie kolejnych ras w celu budowania dodatkowego zainteresowania. Należy jednak pamiętać, że czworonogi niestety bardzo na tym cierpią. W tym kontekście warto zapoznać się z historią Ramiego, mieszanki pitbulla i jamnika.

Pies nie bez przyczyny nazywany jest przyjacielem i wiernym towarzyszem człowieka. Opiekun jest więc odpowiedzialny za bezpieczeństwo oraz zdrowie pupila, a także jego codzienny komfort. Z tego też powodu coraz częściej w przestrzeni publicznej pojawiają się kolejne głosy, krytykujące krzyżowanie ras czworonogów, których parowanie wydaje się całkowicie nienaturalne.

Czy każdy kot powinien pić mleko? Prawda jest inna, niż się powszechnie sądziCzy każdy kot powinien pić mleko? Prawda jest inna, niż się powszechnie sądziCzytaj dalej

Pies może silnie ucierpieć na nienaturalnych krzyżowaniach

W 2015 roku sieć zaczęły obiegać zdjęcia Ramiego - krzyżówki jamnika i pitbulla. Niektórzy internauci byli przekonani, że mają do czynienia z fotomontażem. Fotografia ostatecznie okazała się prawdziwa. Wielu komentujących zachwycało się wyglądem psiaka, jednak sytuacja nie jest tak pozytywna, jak mogłoby się wydawać.

Niekontrolowane mieszanie ras może bowiem powodować problemy zdrowotne zwierząt. Jamniki często cierpią na dyskopatię, skutkującą nawet paraliżem tylnych łap. Z kolei pitbulle cierpią na choroby zwyrodnieniowe stawów. W tym przypadku mieszaniec może mieć podwójne ryzyko podobnych problemów. Poza tym już po zdjęciach Ramiego zauważyć można, iż ma zdecydowanie zbyt krótki pysk, aby swobodnie oddychać. Jego łapy nie są za to w stanie pewnie unieść zdecydowanie zbyt dużego ciała. Psiak jest oczywiście uroczy, jednak w podobnych sytuacjach należy pamiętać, że krzyżowanie ras może powodować niemałe cierpienie samych zwierząt.

Rami w 2015 roku trafił do schroniska, które szybko znalazło mu dom. Nie wiadomo jednak, czy dziś nie boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Na pewno jest na nie wyjątkowo narażony.

Pies krzyżówka

Źródło: WTV

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News