Andrzej Duda.
Autor Piotr Burakowski - 3 Września 2020

Media: Duda skłamał ws. ułaskawienia Piotra C. Akta sądowe rzucają nowe światło

Piotr C., którego ułaskawił Andrzej Duda, nie został zresocjalizowany – ujawnia akta sądowe “Fakt“. Przypomnijmy: mężczyzna odsiadywał wyrok za molestowanie nieletniej córki i znęcanie się nad rodziną.

"Prawdopodobieństwo popełnienia przez opiniowanego podobnych czynów w przyszłości należy określić jako wysokie. (…) Heteroseksualna orientacja oskarżonego nie wyklucza podejmowania przez niego homoseksualnych, jak i dewiacyjnych kontaktów seksualnych".

Tak brzmi fragment opinii seksuologicznej wystawionej Piotrowi C. (dane zmienione), który został ułaskawiony w marcu 2020 roku przez prezydenta Andrzeja Dudę, dzięki czemu zyskał prawo do zamieszkania z rodziną.

Opinia sądowo-psychiatryczna Piotra C.

W czwartkowym wydaniu "Faktu" omawiane są akta sądowe dotyczące mężczyzny.

Czytamy, że przed podjęciem decyzji o ułaskawieniu kancelaria prezydenta nie sprawdziła, w jakim stanie jest dziewczyna krzywdzona przed laty przez ojca. Lecz o ułaskawienie wnosił nie tylko Piotr C., ale i pokrzywdzone, argumentując, że poprawi to sytuację ekonomiczną rodziny.

Tym niemniej, z opinii sądowo-psychiatrycznej Piotra C. przedstawionej w "Fakcie" wynika, że w więzieniu mężczyzna nie przeszedł udanej terapii:

"Rozpoznane u oskarżonego zaburzenie osobowości charakteryzuje się nerwowością, drażliwością, skłonnością do czynów impulsywnych, dużym bezkrytycyzmem, obniżoną uczuciowością wyższą i skłonnością do popełniania czynów karalnych. Wskazane symptomy występują u osób dotkniętych tym zaburzeniem stale i przewlekle".

Andrzej Duda powoływał się m.in. na opinie kuratorki rodziny Piotra C., z której wynikało, że powrót mężczyzny do domu będzie bezpieczny i korzystny dla jego bliskich.

"Fakt" ocenia, że prezydent pominął jednak wyniki kilku badań, które przestępca przeszedł w trakcie procesu, a także opinię naczelnika więzienia.

Za znieważenie Dudy grożą jej 3 lata więzienia. 20-latkę zatrzymano niezgodnie z prawem?Za znieważenie Dudy grożą jej 3 lata więzienia. Zatrzymanie niezgodne z prawem?Czytaj dalej

Piotr C. wysłał wniosek o ułaskawienie do prezydenta

Piotr C. został skazany na 3,5 roku więzienia we wrześniu 2013 roku. Otrzymał karę za wieloletnie znęcanie się nad rodziną i molestowanie córki.

Po odbyciu odsiadki mężczyzna kontaktował się ze swoimi ofiarami, choć miał sądowy zakaz zbliżania się do rodziny. W marcu 2020 roku od tego zakazu ułaskawił go prezydent Andrzej Duda. Piotr C. w 2018 roku wysłał wniosek o ułaskawienie do prezydenta.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  2. Vega posiada taśmy sutenerów, na których są politycy? Sprawdzono, czy reżyser mówi prawdę

"Prośbę tę kieruję do pana, ponieważ wyrok sądu uniemożliwia mojej rodzinie i mi normalnie żyć jako rodzinie. Chcieliśmy tworzyć normalną rodzinę, kochającą się i współpracującą razem. Mój pobyt w więzieniu praktycznie zrujnował nas. Anna i Bożena nie posiadały dostatecznych środków do życia (na jedzenie mogły przeznaczyć wspólnie 5 zł dziennie). (…)" – zawierał fragment wniosku; imiona ofiar zostały zmienione.

Źródło: "Fakt"
Foto: Jakub Kaminski / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News