Policjanci przed siedzibą PiS
Autor Piotr Burakowski - 25 Września 2020

Policja chroni siedzibę PiS w trakcie narad? Komenda zabrała głos

“Funkcjonariusze policji każdorazowo zabezpieczają miejsca przyległe do terenu, na którym przebywają przedstawiciele organów państwa” – poinformowała serwis Gazeta.pl Komenda Rejonowa Policji Warszawa III.

Gazeta.pl zwróciła uwagę na obecność policjantów przy siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej, ponieważ funkcjonariusze pilnowali budynku w trakcie ostatnich narad kierownictwa partii.

Z serwisu dowiadujemy się, że podczas gdy 21 września w siedzibie PiS zebrało się kierownictwo partii, by porozmawiać o przyszłości Zjednoczonej Prawicy i współpracy z koalicjantami, przed budynkiem poza funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa i dziennikarzami, znajdowali się także policjanci. Mundurowi byli tam obecni także następnego dnia, gdy członkowie PiS kontynuowali narady.

Media: będzie partia Szydło i Ziobry. Mamy komentarz o tym, czy to fake newsMedia: będzie partia Szydło i Ziobry. Komentarz, czy to fake newsCzytaj dalej

Policja zabiera głos

"Funkcjonariusze Policji każdorazowo zabezpieczają miejsca przyległe do terenu, na którym przebywają przedstawiciele organów państwa, m.in. Premier RP, Ministrowie, niezależnie od usytuowania tych obiektów" – powiadomił Gazeta.pl mł. asp. Karol Cebula z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

Mł. asp. Karol Cebula nie potwierdził jednak "obecności funkcjonariuszy w miejscu, o które pyta Pan redaktor". "Funkcjonariusz nie odniósł się do pytania, jak często policja pojawia się przy ul. Nowogrodzkiej i czy ochrania również miejsca, w których odbywają się narady kierownictw innych partii" – czytamy w Gazeta.pl.

Przypomnijmy, że w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej trwa spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Trzaskowski przeprosił za fałszywą informację. Uderzył nią w polski koncern
  2. Czy koty płaczą? Nie, popularny post to manipulacja

Dodajmy, że pojawiły się doniesienia, jakoby Jarosław Kaczyński miał zostać wicepremierem i nadzorować resort sprawiedliwości, choć wciąż są to niepotwierdzone informacje. Dodajmy, że prezes PiS był premierem w latach 2006-2007.

Źródło: Gazeta.pl
Foto: Twitter.com / @Tamara10612

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News