Beata Szydło
Autor Piotr Burakowski - 25 Września 2020

Media: będzie partia Szydło i Ziobry. Mamy komentarz o tym, czy to fake news

W czwartek “Super Express” sugerował, że powstanie partia Beaty Szydło i Zbigniewa Ziobry pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. – Myślę, że z Beatą Szydło, Zbigniewem Ziobrą i jego posłami, poparciem kościoła i o. Tadeusza Rydzyka bylibyśmy w stanie powalczyć o kilkanaście procent – zacytował anonimowego polityka Zjednoczonej Prawicy dziennik. Tymczasem doniesieniom o powstaniu nowej partii wyraźnie zaprzecza Beata Szydło.

Przypomnijmy, że z kolei "Wprost" informował, że według ich informatora "minister sprawiedliwości i była premier chcieli przynajmniej wizerunkowo pokrzyżować plany Kaczyńskiego i Morawieckiego na kongresie partii".

"Ziobro namawiał Szydło, żeby wystartowała ponownie na wiceprzewodniczącą partii, a wcześniej namówiła na głosowanie tak wielu ludzi, by dostać większe poparcie od Morawieckiego" – podawał "Wprost".

DZISIAJ GRZEJE:

  1. To słowa o. Rydzyka? "Nie może odmówić współżycia mężowi. Musi zamknąć oczy i myśleć o Polsce"
  2. Czeka nas najdłuższy weekend bez handlu? Tak, to prawda

Tymczasem doniesieniom o "buntowaniu się" i powstaniu nowej partii wyraźnie zaprzecza Beata Szydło. Taki komentarz nie dziwi, biorąc pod uwagę sensacyjny charakter tekstu "Super Expressu", w którym zabrakło potwierdzonych informacji.

Beata Szydło - Twitter

"Radzę dziennikarzom, żeby odetchnęli i nie powtarzali prymitywnych wrzutek od niektórych członków partii z dziwną obsesją na moim punkcie. Wszyscy dobrze wiemy, kto tworzy te plotki. Ja się nie »buntuję«, żadnej partii nie zakładam i nigdzie się z PiS nie wybieram" – napisała na Twitterze była premier.

Źródło: Twitter, "Super Express", "Wprost" | Foto: Kancelaria Premiera

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News