Policja ostrzega przed niebezpiecznym linkiem
Autor Michalina Kobla - 3 Września 2019

Policja ostrzega przed nieprawdziwymi wiadomościami, zawierającymi niebezpieczny link

Policja wydała komunikat, w którym ostrzega przed wysyłanymi masowo wiadomościami, zawierającymi potencjalnie niebezpieczną treść. Są one rozprowadzane zarówno drogą mailową jak i przez inne komunikatory oraz media społecznościowe. Razem z informacją o porwaniu dziecka w galerii handlowej, potencjalne ofiary oszustów otrzymują również podejrzany link.

Jednym z portali, który jako pierwszy poinformował o krążącym w sieci, podejrzanym linku, był krakowwpigulce.pl. Redaktorzy poinformowali o kontach dwóch kobiet, rozprowadzających informację o porwaniu dziecka w Warszawie, na krakowskich grupach oraz przypomnieli, że podobne doniesienia pojawiły się już na początku lata. Policja zarówno wówczas jak i teraz zaprzecza, jakoby doszło do przestępstwa.

- Kochani znajomi, pomóżmy mojej znajomej, której uprowadzili dziecko. Twarz porywacza znajduje się na nagraniu, które udostępniła dla nas policja. Najważniejsze to udostępnić ten post na grupy i swoją tablicę. Oglądajcie nagranie to zwiększy dodatkowo zasięg - czytamy w nieprawdziwym poście, do którego załączony został, najprawdopodobniej, niebezpieczny link.

Rząd wydał 2 mld na defiladę Wojska Polskiego w Katowicach? Zmanipulowana grafika okrąża FacebookaRząd wydał 2 mld na defiladę Wojska Polskiego w Katowicach? Zmanipulowana grafika okrąża FacebookaCzytaj dalej

Policja ostrzega przed niebezpieczeństwem

Polska policja odniosła się do krążących w sieci doniesień o porwaniu dziecka.

- Uwaga! Drogą elektroniczną, zarówno na adresy e-mail, jak i wszelkiego rodzaju komunikatory są przesłane wiadomości o poszukiwaniu dziecka. Dla ich uwiarygodnienia podawany jest fikcyjny adres www. Po kliknięciu na adres, lub wiadomość użytkownik może zostać przekierowany na niebezpieczną stronę. Pamiętajcie w naszych adresach zawsze na końcu jest PL - poinformowała polska policja.

Załączony do fałszywych wiadomości link zawierać może złośliwe oprogramowanie lub wyłudzać dane.

Policja ostrzega przed nieprawdziwymi wiadomościami, zawierającymi niebezpieczny link

Policja ostrzega przed nieprawdziwymi wiadomościami, zawierającymi niebezpieczny link

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News