Polskie Radio Magdalena Ogórek
Autor Maria Wieczorek - 1 Listopada 2019

Magda Ogórek została szefową radiowej "Trójki"? Internauci wprowadzeni w błąd przez fejkowe konto

Polskie Radio powierzyło Magdalenie Ogórek jedną z najbardziej wpływowych funkcji? Na Twitterze znaleźć można informacje, według których kojarzona dotąd z Telewizją Polską prezenterka została szefową „Trójki”. Oczywiście nie jest to wiadomość prawdziwa.

Polskie Radio zdecydowało się awansować Magdalenę Ogórek na szefową programu trzeciego? Tego rodzaju wiadomość pojawiła się na portalach społecznościowych tuż po rezygnacji Wiktora Świetlika z dotychczasowego stanowiska. Informacja, która jest całkowicie fałszywa, została opublikowana przez internautów podszywających się pod Polską Agencję Prasową.

TVP przyłapana na kłamstwie. Służby zaprzeczają doniesieniom o wymyślonym MaseratiTVP przyłapana na kłamstwie. Służby zaprzeczają doniesieniom o wymyślonym MaseratiCzytaj dalej

Polskie Radio i Magdalena Ogórek?

Warto zaznaczyć, że chociaż profile @PAPinformacje oraz @PAPInformacje na Twitterze są do siebie łudząco podobne, to pierwszy z nich jest oficjalnym kontem PAP. Wiadomość o przejęciu przez Magdalenę Ogórek kierownictwa w „Trójce” pojawiła się za to na drugim z wymienionych. Mimo swej całkowitej fałszywości pogłoska zdobyła ogromną popularność wśród użytkowników platformy społecznościowej. Zaufał jej między innymi dziennikarz Konrad Piasecki, na którego pomyłkę zwróciła zresztą uwagę sama Ogórek.

Pamiętajmy więc, aby w czasie wyszukiwania na Twitterze najnowszych informacji, dokładnie sprawdzać ich źródła. Opisana sytuacja jest idealnym dowodem na to, że w dobie gigantycznej popularności mediów społecznościowych fake newsy mogą rozejść się w przysłowiową sekundę i zmylić bardzo szerokie rzesze odbiorców.

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News