Prawo i Sprawiedliwość wybory
Autor Michalina Kobla - 21 Października 2019

PAP: PiS złożyło do SN protesty wyborcze. Chce ponownego przeliczenia głosów w dwóch okręgach

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się według doniesień PAP na złożenie do Sądu Najwyższego wniosków w ramach protestów wyborczych. Partia chce ponownego przeliczenia głosów do Senatu w dwóch okręgach. Sprawa dotyczy miejsc, gdzie kandydatom partii nie udało się pokonać politycznych oponentów.

Prawo i Sprawiedliwość miało skierować do Sądu Najwyższego specjalne wnioski. W ramach protestu wyborczego partia domaga się ponownego przeliczenia głosów w okręgu nr 75 (Katowice) oraz okręgu nr 100 (Koszalin) do Senatu. Nie wiadomo, jaką podstawę mają wymienione apele. Warto jednak zaznaczyć, że we wspomnianych okręgach działacze partii przegrali o włos z politycznymi oponentami.

Wybory prezydenckie a media. Sondaż wskazał, na kogo chcą głosować widzowie największych stacjiWybory prezydenckie a media. Sondaż wskazał, na kogo chcą głosować widzowie największych stacjiCzytaj dalej

Prawo i Sprawiedliwość złożyło wnioski do SN

W okręgu nr 75 na senatora wybrana została Gabriela Morawska-Stanecka, reprezentująca Lewicę. Działaczka otrzymała 50,93 proc. głosów. Jej wystawiony przez Prawo i Sprawiedliwość konkurent Czesław Ryszka został wsparty przez 49,07 proc. wyborców. Różnica była więc naprawdę minimalna.

Jeśli chodzi o okręg nr 100, głosujący wybrali w nim Stanisława Gawłowskiego, na którego swój głos oddało 33,67 proc. wyborców. Kandydat PiS Krzysztof Nieckarz zdobył 33,43 proc. głosów, a Krzysztof Berezowski - 32,90 proc. Tutaj także różnice były zdecydowanie niewielkie.

Czas pokaże, w jaki sposób do wniosków Prawa i Sprawiedliwości ustosunkuje się Sąd Najwyższy. O rozwoju sytuacji będziemy na bieżąco informować.

Źródło: PAP
Foto: Wikipedia / Adrian Grycuk

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News