Radio Maryja Twitter
Autor Maria Wieczorek - 4 Listopada 2019

Radio Maryja ogłosiło cenę za odpust zupełny? Internauci nabrali się na wpis konta parodiowego

Radio Maryja przekazało na Twitterze cenę za "odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących"? Wpis o podobnej treści pojawił się na parodiowym profilu medium na Twitterze. Mimo informacji o satyrycznym wymiarze konta, którą znaleźć można w jego opisie, wielu internautów zdążyło uwierzyć w autentyczność posta.

Radio Maryja przekazało 1 listopada za pośrednictwem swego portalu informacyjnego, że "od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny". Katolickie medium poinformowało, iż do modlitwy zachęca Konferencja Episkopatu Polski oraz wyliczyło warunki, które należy spełnić, aby ów odpust uzyskać. W artykule nie wspomniano o żadnych kwestiach finansowych związanych ze sprawą, jednak podobny aspekt dodali od siebie internauci prowadzący parodiowy profil medium na Twitterze. W ich wpisie przeczytać można:

"Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. Normalnie 199PLN + VAT za duszę na rok. 1-8 Listopada PROMOCJA 2 duszę w cenie jednej odpust zupełny."

Bronisław Komorowski i odwrócony znicz. Przy okazji Wszystkich Świętych powrócił popularny fotomontażBronisław Komorowski i odwrócony znicz. Przy okazji Wszystkich Świętych powrócił popularny fotomontażCzytaj dalej

Radio Maryja nie podało ceny za odpust zupełny

Chociaż już w opisie profilu znajdujemy informację, że nie jest prowadzony przez przedstawicieli Radia Maryja, wielu internautów zbulwersowało się treścią tweeta. W sekcji komentarzy nie brakuje opinii, które wskazują na fakt, iż część użytkowników platformy społecznościowej nie sprawdziła profilu i uwierzyła w autentyczność wpisu. Przypominamy więc, że sam post, jak i całe konto mają jedynie wymiar parodiowy. Nie należy traktować ich jako oficjalnych kanałów komunikacji Radia Maryja z internautami.

Radio Maryja parodia

Radio Maryja fejk

Radio Maryja fake

Radio Maryja fake konto

Źródło:Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News