Rafał Trzaskowski na fotomontażu.
Autor Maria Wieczorek - 20 Maja 2020

Rafał Trzaskowski na zdjęciu z Jaruzelskim? Poseł PiS rozpowszechniał fotomontaż

Rafał Trzaskowski stał się bohaterem wyjątkowo niezgrabnego fotomontażu. Udostępnił go w mediach społecznościowych poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek. Ostatecznie parlamentarzysta musiał przeprosić za swoje działania.

Rafał Trzaskowski okazał się nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP, zastępując w wyborczym wyścigu Małgorzatę Kidawę-Błońską. Gospodarz Warszawy bardzo szybko padł ofiarą mocnej krytyki ze strony działaczy obozu władzy, a niektórzy z nich posunęli się w swych działaniach bardzo daleko. Do tego grona należy przede wszystkim poseł Marek Kwitek.

Domowy test na koronawirusa zdobywa rosnącą popularność. Jego wyniki nie są wiarygodneDomowy test na koronawirusa zdobywa rosnącą popularność. Jego wyniki nie są wiarygodneCzytaj dalej

Parlamentarzysta udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcie Wojciecha Jaruzelskiego, do którego doklejono twarz Rafała Trzaskowskiego. Pierwotnie na fotografii widniała Monika Jaruzelska. Jej włosy, mimo przeróbki graficznej, wciąż widać było tuż obok wspomnianego wizerunku prezydenta Warszawy. Fakt ten nie przeszkodził jednak Kwitkowi, który promował zdjęcie z opisem: “Mistrz i uczeń? Wojciech Jaruzelski i Rafał Trzaskowski - były prezydent i niedoszły prezydent”.

Rafał Trzaskowski na przeróbce graficznej z Wojciechem Jaruzelskim

Wielu internautów bardzo szybko zwróciło uwagę na fakt, iż mają do czynienia z przeróbką graficzną. Mimo wszystko trzeba bowiem przyznać, że była wykonana w sposób wyjątkowo nieudolny. Do sprawy musiał więc odnieść się sam poseł PiS, który wcześniej wydawał się całkowicie przekonany co do autentyczności fotografii.

- W związku z umieszczeniem przeze mnie, na moim Facebooku wpisu ze zdjęciem Rafała Trzaskowskiego i Wojciecha Jaruzelskiego, wyrażam ubolewanie, że rozpowszechniłem fotomontaż. Pragnę nadmienić, że nie byłem jego autorem, tylko udostępniłem nieświadomie to zdjęcie znalezione na Facebooku i dodałem komentarz. Kiedy, po kilkunastu minutach zdałem sobie sprawę, że popełniłem błąd, natychmiast post usunąłem, wyrażając ubolewanie, że taki fakt miał miejsce. Pragnę przeprosić wszystkich, którzy czują się urażeni, ale to już się stało - przekazał w swoim oświadczeniu Marek Kwitek.

Poniżej możecie zobaczyć udostępniony przez posła fotomontaż:

Rafał Trzaskowski Wojciech JaruzelskiŹródło: Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News