Twitter fake news
Autor Maria Wieczorek - 13 Maja 2020

Twitter na wojnie z fake newsami. Zapowiedziano nowatorską metodę zwalczania dezinformacji

Twitter włącza się do walki z fake newsami na temat koronawirusa. Władze platformy zapowiedziały stopniowe wprowadzanie nowego systemu, który ma uchronić użytkowników przed dezinformacją. Na czym dokładnie ma polegać?

Pandemia koronawirusa sprowokowała niestety lawinę niebezpiecznych często fake newsów, które zdążyły już doprowadzić do utraty życia lub zdrowia przez wiele osób. Platformą, gdzie najszybciej mnożą się fałszywe informacje, pozostają media społecznościowe. Władze Twittera postanowiły więc skutecznie odpowiedzieć na to wyzwanie i ograniczyć szerzącą się dezinformację.

Edyta Górniak straszyła szczepionkami. Odpowiedział jej minister Łukasz SzumowskiEdyta Górniak straszyła szczepionkami. Odpowiedział jej minister Łukasz SzumowskiCzytaj dalej

Twitter będzie zwalczał fake newsy

Jak oficjalnie zapowiedziano, zespół portalu oraz zewnętrzne, współpracujące z nim organizacje będą sprawdzały popularne treści. Jeżeli okaże się, że są fałszywe, zostaną oznaczone specjalnymi naklejkami. To jednak nie wszystko. Do fałszywych tweetów dołączane będą informacje o rzetelnych źródłach informacji, na których można znaleźć naukowe fakty oraz wszelkie sprostowania.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie system zacznie funkcjonować. Jak wynika z najnowszych informacji, jego wdrażanie ma zająć kilka tygodni. Po tym czasie dowiemy się w praktyce, w jaki sposób będzie dokładnie działać.

Co ciekawe, portal Wirtualne Media przekazał, że to nie koniec planów Twittera w kwestii walki z dezinformacją. Choć w najbliższym czasie rzeczywiście będzie ona skupiona na kwestii koronawirusa, w przyszłości ma zostać rozszerzona także na inne, ważne dla internetowej społeczności tematy.

Źródło: Wirtualne Media

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News