Rafał Trzaskowski Karta LGBT
Autor AntyFAKE - 4 Wrzesień 2019

Sieć obiegły plotki o wycofaniu się R. Trzaskowskiego z realizacji Karty LGBT+. Miłość Nie Wyklucza: To fake news

Rafał Trzaskowski stał się bohaterem najnowszych medialnych doniesień nie tylko ze względu na awarię oczyszczalni ścieków "Czajka", ale także plotki, według których stołeczny ratusz miał wycofać się z realizacji założeń Karty LGBT+. Jak poinformowali przedstawiciele stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, jest to fake news. Aktywiści jednocześnie nie ukrywają jednak obaw.

Rafał Trzaskowski nie planuje zrealizowania założeń Karty LGBT+? Podobne doniesienia pojawiły się w ostatnim czasie głównie w prawicowych mediach. Sprawę argumentowano faktem, iż w bieżącym roku budżetowym nie znaleziono pieniędzy na otwarcie niektórych projektów, w tym rozpoczęcie prowadzenia w stołecznych szkołach zajęć z edukacji seksualnej. W tym miejscu warto przypomnieć, że nie był to jedyny postulat z Karty, jednak to o nim było prawdopodobnie najgłośniej.

Rafał Trzaskowski a Karta LGBT+

Jako że informacje o rzekomej rezygnacji Rafała Trzaskowskiego z realizacji omawianych obietnic szybko rozeszły się między innymi po mediach społecznościowych, głos w sprawie zabrali przedstawiciele stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. W swoim oświadczeniu przypomnieli przede wszystkim, że samorządowiec zapowiedział, iż Karta zostanie całościowo wprowadzona do 2023 roku, czyli końca jego kadencji. Dalej czytamy:

"W bieżącym roku budżetowym (2019 r.) nie ma zagwarantowanych środków na jej realizację - co potwierdziła podczas niedawnego posiedzenia Rady Miasta wiceprezydent Kazanowska - ponieważ budżet bieżący został uchwalony w 2018 r., czyli przed podpisaniem Deklaracji. Nie jest więc to dla nas żadnym zaskakującym czy sensacyjnym doniesieniem, jak chcą sprawę przedstawiać skrajnie prawicowi komentatorzy. (...) W rozpoczynającym się w poniedziałek 2 września roku szkolnym 2019/2020 nie są zaplanowane finansowane przez stołeczny samorząd nieobowiązkowe lekcje edukacji seksualnej. To również nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. Przygotowanie i wdrożenie takiego programu wymaga czasu i środków finansowych."

System Pegasus. Czym jest oraz czy należy się go obawiać?System Pegasus. Czym jest oraz czy należy się go obawiać?Czytaj dalej

Przedstawiciele Miłość Nie Wyklucza przekazali też, iż mówienie o Karcie jedynie w kontekście edukacji seksualnej oraz rozpowszechnianie kłamstw na jej temat, jest częścią dużej kampanii dezinformacyjnej. Według Oktawiusza Chrzanowskiego za akcją stoją "prawicowe - w tym publiczne - media i organizacje, funkcjonariusze rządzącego obozu politycznego oraz liczni hierarchowie Kościoła katolickiego".

"Doniesienia medialne, jakoby ratusz zarzucił realizację Deklaracji, uznajemy za co najmniej przedwczesne. Wynikają one albo z niezrozumienia sposobu działania samorządu, albo chęci celowej manipulacji. Służą przede wszystkim tworzeniu sensacji, sprzyjającej jedynie fundamentalistycznym organizacjom katolickim, chętnym do odtrąbienia zwycięstwa nad warszawskim ratuszem. Mamy do czynienia z klasycznym fake newsem i kolejnym etapem zorganizowanej akcji dezinformacyjnej w temacie Deklaracji, prowadzonej od momentu jej podpisania."

Warto jednak zaznaczyć, że członkowie stowarzyszenia są zaniepokojeni sposobem, w który Rafał Trzaskowski oraz jego współpracownicy do tej pory podeszli do realizacji obietnic. Martwi ich przede wszystkim "brak działań w kierunku ustanowienia Pełnomocniczki ds. Społeczności LGBT+ i rozpoczęcia prac nad harmonogramem wdrażania wraz z pracami budżetującymi przyszłoroczne wydatki".

Źródło: Dziennik.pl

Zobacz także

  1. NIK: Opieka paliatywna i hospicyjna w opłakanym stanie. Jak ten problem chcą rozwiązać politycy? [ANALIZA PROGRAMÓW]
  2. B. dziennikarka TVP Info wygrała z PiS przed sądem. Jej wizerunek wykorzystano bezprawnie w spocie wyborczym
  3. WŚwiecie24 opisało sukces w walce z rakiem szyjki macicy. Powielono kłamstwo o autyzmie przez szczepionki
  4. Fake ze znanym fotografem obiega Facebooka. Podpisano go jako funkcjonariusza SB skazanego za śmierć Popiełuszki
  5. Kaczyński na konwencji odniósł się do kwestii płci. Lekarka podważyła jego twierdzenia
  6. Wygrałeś darmowego smartfona w losowaniu Lidla? Nie daj się nabrać, to może być oszustwo