Rafał Trzaskowski i Sadiq Khan
Autor Michalina Kobla - 29 Czerwca 2019

Najwyższy czas! zapowiedział plagę kradzieży w Warszawie. Powód? Znajomość Trzaskowskiego z burmistrzem Londynu

W serwisie Najwyższy czas! ukazał się artykuł dotyczący wzrostu liczby kradzieży kieszonkowych w londyńskim metrze. Z trudnych do ustalenia powodów nosi on tytuł: "Już niedługo w Warszawie Trzaskowskiego. Prawdziwa plaga kradzieży w londyńskim metrze". Łącznikiem między dwoma miastami ma być znajomość między prezydentem stolicy Polski i burmistrzem stolicy Wielkiej Brytanii.

W tekście o tytule "Już niedługo w Warszawie Trzaskowskiego. Prawdziwa plaga kradzieży w londyńskim metrze" autor opisuje duży wzrost przestępczości w Londynie, szczególnie pod względem kradzieży kieszonkowych w tamtejszym metrze. W sprawę całkowicie niespodziewanie został jednak wmieszany prezydent Warszawy. Twórca artykułu snuje zresztą czarne scenariusze dla polskiej stolicy, zapowiadając podobny rozwój zachowań przestępczych także w niej.

Na jakiej podstawie powstały tego rodzaju prognozy? W tekście próżno szukać konkretnego wytłumaczenia tezy postawionej w tytule. Samo nazwisko Rafała Trzaskowskiego pada w artykule dwukrotnie, gdyż autor opisuje burmistrza Sadiqa Khana jako jego "ulubieńca".

"Ulubieniec Trzaskowskiego Khan zupełnie nie radzi sobie z przestępczością. Z ochotą za to angażuje się w różne akcje niemające nic wspólnego ze sprawowanym urzędem. Wciąż prowadzi kampanię na rzecz pozostania w Unii, za każdym razem uczestniczy w protestach przeciwko wizytom Trumpa i pomaga je organizować, angażuje się w akcje różnych ekosekt."

Groźby dużego i nagłego wzrostu przestępczości w Warszawie oparto więc w zasadzie na fakcie, iż Trzaskowski oraz Khan znają się, podejmują współpracę oraz częściowo angażują się w podobne inicjatywy społeczne. Nie wiadomo jednak, co miałoby to mieć wspólnego z samymi kradzieżami, czy innymi zachowaniami przestępczymi. Sama specyfika obu miast, liczba ich ludności (w Londynie mieszka ok. 9 mln osób, w Warszawie - niecałe 2 mln) oraz sytuacja polityczno-społeczna są na tyle różne, że stawianie tego rodzaju tez jest w zasadzie abstrakcyjne.

Rafał Trzaskowski rozpoczął współpracę z Sadiqem Khanem pod koniec 2018 roku. Prezydent Warszawy pojawił się na uroczystościach, które zostały zorganizowane w londyńskim ratuszu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz prowadził rozmowy na temat "pogłębiania współpracy partnerskiej bez względu na brexit". Kilka dni temu samorządowiec udał się także do Londynu na spotkanie 12 gospodarzy europejskich stolic, na którym podjęto przede wszystkim kwestię ochrony mieszkańców przed skutkami zanieczyszczenia powietrza.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News