Piotr Gliński
Autor Piotr Burakowski - 13 Października 2020

Czekają nas nowe obostrzenia? Wicepremier potwierdza

Rząd zaostrzy restrykcje w związku z epidemią koronawirusa w Polsce – powiadomił wicepremier Piotr Gliński.

– W czwartek ogłosimy nowe restrykcje – powiedział na antenie RMF FM Piotr Gliński. Podkreślił jednak, że rząd nie chciałby kolejnego lockdownu. – Koszty, jak się okazuje, są znacznie większe niż korzyści z niego. W tym sensie, że skutki lockdownu uniemożliwią nam inwestowanie w ochronę zdrowia – przybliżył polityk.

Koronawirus: rząd dąży do trwałej stabilizacji

Rządzący mają nadzieję, że obostrzenia, które zostały wprowadzone w sobotę, a także zmiany, które zostaną ogłoszone w czwartek, sprawią, że w ciągu mniej więcej tygodnia lub dwóch "będziemy mieć jakąś trwałą stabilizację".

Wiceprezes Rady Ministrów zapytany zaś o zwiększenie limitu widowni w salach kinowych i teatralnych, stwierdził, że obecnie nie ma takiej możliwości. – Sytuacja jest poważna. Nawet wczoraj dzwoniłem do GIS, czy można zwiększyć ewentualnie ten procent. Nie. Specjaliści powiedzieli, że to jest absolutnie niemożliwe – przyznał minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. “Zero tolerancji" za brak maseczki”? Zdecydowana interwencja policjantki
  2. Morawiecki na kwarantannie. Czy miał kontakt z Kaczyńskim?

Przypomnijmy, że Mateusz Morawiecki znajduje się obecnie na kwarantannie. Jest to spowodowana tym, że szef rządu miał w ostatni piątek kontakt z osobą zarażoną. – Osoba zarażona, z którą miał kontakt premier Mateusz Morawiecki, nie jest politykiem – zdradził w rozmowie z Onetem Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu.

Źródło: RMF FM
Foto: ANDRZEJ IWANCZUK / REPORTER

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News