Sąd Borys Budka
Autor Michalina Kobla - 9 Października 2019

Sąd oddalił wniosek B. Budki przeciw S. Pereirze po aferze z 'paragonem hańby'. Polityk zapowiedział zażalenie

Sąd Okręgowy w Gliwicach oddalił wniosek Borysa Budki przeciw Samuelowi Pereirze. Przypomnijmy, że dziennikarz zarzucił politykowi kłamstwo po jego wystąpieniu na przedwyborczej debacie Telewizji Polskiej. Ich spór dotyczył oczywiście głośnego "paragonu hańby".

Sąd Okręgowy w Gliwicach oddalił wniosek, który Borys Budka złożył po komentarzach Samuela Pereiry na temat wystąpienia polityka podczas debaty wyborczej. Działacz pokazał wówczas widzom paragon opiewający na ponad dwa tysiące złotych za jedynie dwa opakowania leku dla osób po przeszczepach. Tuż po dyskusji Pereira powiedział na wizji, że środek w rzeczywistości jest refundowany i kosztuje 3,20 zł, więc Budka nie miał racji. Ostatecznie okazało się jednak, że nie każdy pacjent może liczyć na ulgę, a paragon był prawdziwy. Udostępniła go w internecie mama czterolatka, który nie zakwalifikował się do refundacji.

Krzysztof Brejza wygrał proces z Cezarym Gmyzem. Poszło o niesłuszne powiązanie polityka z Sokiem z BurakaKrzysztof Brejza wygrał proces z Cezarym Gmyzem. Poszło o niesłuszne powiązanie polityka z Sokiem z BurakaCzytaj dalej

Sąd Okręgowy oddalił wniosek Budki przeciw Pereirze

W tej sytuacji Budka zdecydował się w trybie wyborczym pozwać TVP i sprawę wygrał. Polityk złożył także wniosek przeciwko Samuelowi Pereirze. Ta sprawa miała ostatecznie inny finał, o czym Budka poinformował za pośrednictwem Twittera:

"SO w Gliwicach oddalił mój wniosek przeciwko Samuelowi Pereirze. Uznał, że jego wypowiedzi miały charakter ocenny. Jutro rano złożę zażalenie. Jednym z argumentów będzie prawomocne orzeczenie sądu ws. przeciwko TVP oparte m.in. na słowach Pereiry. Trzymajcie kciuki."

O tym, jak ostatecznie zakończy się sprawa, będziemy oczywiście informować.

Sąd Borys Budka

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News