Sąd Borys Budka
Autor AntyFAKE - 9 Październik 2019

Sąd oddalił wniosek B. Budki przeciw S. Pereirze po aferze z 'paragonem hańby'. Polityk zapowiedział zażalenie

Sąd Okręgowy w Gliwicach oddalił wniosek Borysa Budki przeciw Samuelowi Pereirze. Przypomnijmy, że dziennikarz zarzucił politykowi kłamstwo po jego wystąpieniu na przedwyborczej debacie Telewizji Polskiej. Ich spór dotyczył oczywiście głośnego "paragonu hańby".

Sąd Okręgowy w Gliwicach oddalił wniosek, który Borys Budka złożył po komentarzach Samuela Pereiry na temat wystąpienia polityka podczas debaty wyborczej. Działacz pokazał wówczas widzom paragon opiewający na ponad dwa tysiące złotych za jedynie dwa opakowania leku dla osób po przeszczepach. Tuż po dyskusji Pereira powiedział na wizji, że środek w rzeczywistości jest refundowany i kosztuje 3,20 zł, więc Budka nie miał racji. Ostatecznie okazało się jednak, że nie każdy pacjent może liczyć na ulgę, a paragon był prawdziwy. Udostępniła go w internecie mama czterolatka, który nie zakwalifikował się do refundacji.

Krzysztof Brejza wygrał proces z Cezarym Gmyzem. Poszło o niesłuszne powiązanie polityka z Sokiem z BurakaKrzysztof Brejza wygrał proces z Cezarym Gmyzem. Poszło o niesłuszne powiązanie polityka z Sokiem z BurakaCzytaj dalej

Sąd Okręgowy oddalił wniosek Budki przeciw Pereirze

W tej sytuacji Budka zdecydował się w trybie wyborczym pozwać TVP i sprawę wygrał. Polityk złożył także wniosek przeciwko Samuelowi Pereirze. Ta sprawa miała ostatecznie inny finał, o czym Budka poinformował za pośrednictwem Twittera:

"SO w Gliwicach oddalił mój wniosek przeciwko Samuelowi Pereirze. Uznał, że jego wypowiedzi miały charakter ocenny. Jutro rano złożę zażalenie. Jednym z argumentów będzie prawomocne orzeczenie sądu ws. przeciwko TVP oparte m.in. na słowach Pereiry. Trzymajcie kciuki."

O tym, jak ostatecznie zakończy się sprawa, będziemy oczywiście informować.

Sąd Borys Budka

Źródło: Twitter

Zobacz także

  1. Skargi na TVP i Polskie Radio podczas kampanii wyborczej. Zastrzeżenia zgłosiły cztery osoby
  2. Po Twitterze krąży zdjęcie rzekomej ofiary Tymoteusza Szydło. Dziewczyna nie ma z nim nic wspólnego
  3. Wieści24 rozliczają Kaczyńskiego z obietnicy wyborczej. Redaktor najpewniej źle ją zrozumiał
  4. Watykan stanął na krawędzi bankructwa? Współpracownik papieża Franciszka zaprzecza
  5. PiS złożyło kolejne protesty wyborcze. W ślady partii idzie Koalicja Obywatelska
  6. Ewa Chodakowska ofiarą internetowego oszustwa. Ktoś bezprawnie wykorzystał jej wizerunek