Autor Michalina Kobla - 26 Lutego 2020

SQUID będzie dostarczał usługi newsowe dostępne w smartfonach marki Huawei

SQUID to lider branży media-tech i aplikacja newsowa selekcjonująca i dobierająca rzetelne oraz jakościowe treści dla użytkownika. Została wybrana przez markę Huawei na domyślnego dostawcę treści newsowych.

Aplikacja Squid umożliwia korzystanie z usług newowych w smartfonach marki Huawei w każdym kraju europejskim. Jest dostępna w przeglądarce Browser możliwej do ściągnięcia w Huawei AppGallery oraz w usłudze Huawei Assistant, która znajdzie się w nowych modelach smartfonów chińskiej marki.

SQUID - rewolucyjna aplikacja selekcjonująca treści

Usługi takie jak przeglądarka Browser oraz Huawei Assistant będą korzystały z usług aplikacji. Użytkownikom wyświetlany będzie rekomendowany feed z informacjami dostępnymi spośród wielu różnych kategorii tematycznych i różnego rodzaju wydawców. Algorytmy aplikacji są jednak tak skonstruowane, że treść jest serwowana również w sposób spersonalizowany. Squid oferuje newsy z najróżniejszych kategorii tematycznych, a wśród nich: wiadomości z Polski i ze świata, biznes, rozrywka, moda czy sport.

Kontent informacyjny wyświetlany w aplikacji będzie zmieniał się wraz z użytkownikiem. To od jego preferencji zależeć będzie, jakie newsy zobaczy na swoim wyświetlaczu. Jak mówi sam producent, najważniejszą misją aplikacji SQUID jest umożliwienie Millennialsom łatwego dostępu do informacji, które pochodzącąze zweryfikowanych i wiarygodnych źródeł.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że Huawei wybrał nas jako partnera dostarczającego kontent newsowy do smartfonów marki Huawei. Naszym celem jest inspirowanie młodych ludzi to czytania wysokiej jakości kontentu, jednocześnie umożliwiamy wydawcom zaangażowanym w ten projekt zwiększanie ruchu mobilnego, oraz dywersyfikowanie przychodów reklamowych - mówi Johan Othelius, CEO i założyciel aplikacji SQUID.

Co istotne, Squid deklaruje, że treści pojawiające się w aplikacji są rzetelne, co jest szczególnie istotne w dobie dezinformacji.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News