Sylwia Spurek Twitter
Autor AntyFAKE - 2 Październik 2019

Ktoś podszywa się pod Sylwię Spurek na Twitterze. Dyskutuje z fałszywym kontem Rafała Trzaskowskiego

Sylwia Spurek korzysta ze swego oficjalnego konta na Twitterze od grudnia 2015 roku. Niespodziewanie na platformie pojawiło się fałszywe konto, którego autor podszywa się pod europosłankę. W swoich działaniach skupia się między innymi na dyskusjach z nieprawdziwym profilem Rafała Trzaskowskiego.

Sylwia Spurek, która pracuje obecnie jako deputowana do Parlamentu Europejskiego, bardzo aktywnie udziela się na swym oficjalnym profilu na Twitterze. Warto zaznaczyć, że najpewniej już od 2015 roku działaczka posługuje się nazwą konta @SylwiaSpurek. Na tej samej platformie społecznościowej pojawił się jednak niespodziewanie profil o nazwie @drSpurek, które ma takie samo zdjęcie w tle, ale inną fotografię profilową oraz opis. Internauta postuje w imieniu europosłanki, publikując przy tym wprowadzające w błąd treści. 

Fałszywy tweet i podrobiony pasek TVP z Dominikiem Tarczyńskim. Poseł zapowiada pozewFałszywy tweet i podrobiony pasek TVP z Dominikiem Tarczyńskim. Poseł zapowiada pozewCzytaj dalej

Sylwia Spurek i historia podszywającego się pod nią konta

Co ciekawe, samo konto istnieje już od grudnia 2017 roku, jednak prawdopodobnie dopiero w ostatnich dniach zmieniło się tak, aby przypominać profil Sylwii Spurek. Warto zaznaczyć, że stojący za nim internauta wchodzi w dyskusję z kontem o nazwie Rafał_Trzaskowski, które nie należy jednak oczywiście do prezydenta Warszawy. Przy tym promuje je oczywiście wśród innych użytkowników Twittera.

Poniżej możecie zapoznać się z porównaniem prawdziwego i fałszywego konta Sylwii Spurek oraz zaobserwować dyskusję dwóch nienależących w rzeczywistości do wspomnianych polityków profili:

Prawdziwy profil

Sylwia Spurek Twitter

Fałszywy profil

Sylwia Spurek fake

Sylwia Spurek fejk

Sylwia Spurek fake konto

Źródło: Twitter

Zobacz także

  1. Skargi na TVP i Polskie Radio podczas kampanii wyborczej. Zastrzeżenia zgłosiły cztery osoby
  2. Po Twitterze krąży zdjęcie rzekomej ofiary Tymoteusza Szydło. Dziewczyna nie ma z nim nic wspólnego
  3. Wieści24 rozliczają Kaczyńskiego z obietnicy wyborczej. Redaktor najpewniej źle ją zrozumiał
  4. Watykan stanął na krawędzi bankructwa? Współpracownik papieża Franciszka zaprzecza
  5. PiS złożyło kolejne protesty wyborcze. W ślady partii idzie Koalicja Obywatelska
  6. Ewa Chodakowska ofiarą internetowego oszustwa. Ktoś bezprawnie wykorzystał jej wizerunek