Szczeniaki aspiryna
Autor Maria Wieczorek - 23 Listopada 2019

Tysiące szczeniaków cierpią przez mit o aspirynie. Jest fałszywy i bardzo szkodliwy dla czworonogów

Szczeniaki owczarka niemieckiego okazują się szczególnie narażone na niezwykle szkodliwy mit, który promuje wielu pseudohodowców. Jak twierdzą niektórzy samozwańczy "znawcy" tematu, jeżeli małemu psu nie staną uszy, należy podawać mu aspirynę. Jest to przekłamanie, które może poważnie zaszkodzić czworonogowi.

Szczeniaki w okresie rozwoju powinny zostać oczywiście otoczone przez właścicieli specjalną opieką. W sieci nie brakuje niestety mitów, które mogą jednak doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych małych czworonogów. Jednym z najpopularniejszych z nich jest przekłamanie dotyczące "domowego" sposobu na wpłynięcie na postawienie uszu u owczarka niemieckiego przy użyciu aspiryny.

Smog groźny tylko dla ludzi? Zanieczyszczone powietrze szkodzi także naszym zwierzętomSmog groźny tylko dla ludzi? Zanieczyszczone powietrze szkodzi także naszym zwierzętomCzytaj dalej

Szczeniaki nie powinny przyjmować aspiryny

Zdaniem części pseudohodowców podobne praktyki pomogą psu, jednocześnie zadowalając właściciela. Jest to jednak całkowity mit. W rzeczywistości kwestia postawienia uszu jest najpewniej warunkowana genetycznie, więc zdaniem ekspertów aspiryna w żaden sposób nie pomoże. Może za to powaznie zaszkodzić. Nie należy więc ryzykować zdrowiem zwierzęcia przez chęć usilnego poprawiania natury.

Co zadziwiające, niektórzy właściciele próbują także leczyć psy specyfikami przeznaczonymi dla człowieka, w tym aspiryną, ale też paracetamolem oraz ibuprofenem. Warto zaznaczyć, że podawanie zwierzętom tego rodzaju leków na własną rękę może zakończyć się nawet ich śmiercią. Kiedy pies jest chory, należy jak najszybciej zabrać go do weterynarza. Ekspertymentowanie bez konsultacji ze specjalistą niesie bowiem za sobą ryzyko tragedii.

NAJLEPSZE DZIŚ:

  1. Violetta Villas naprawdę nazywała się inaczej. Historia i koniec ikony PRL jest smutna
  2. Media zapowiadały “zimę trzydziestolecia”. IMGW stanowczo zaprzecza
  3. Nie myl grypy z przeziębieniem. Skutki mogą się okazać bardzo poważne

Źródła: Psy24, Psy.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News