Tadeusz Rydzyk
Autor Michalina Kobla - 4 Maja 2019

Grafika z nieprawdziwym cytatem ojca Rydzyka obiegła Facebooka. Miał powiedzieć, że życie seksualne jest dla idiotów i matołków

Ojciec Tadeusz Rydzyk od lat wywołuje wśród krajowej opinii publicznej ogromne emocje, głównie ze względu na swe daleko posunięte biznesowe ambicje. Zakonnik często angażuje się także w kwestie polityczne oraz społeczne. Umieszczony na obiegającej Facebooka grafice cytat, według którego duchowny miał stwierdzić, że "seks jest dla idiotów i matołków", nie został jednak przez niego wypowiedziany.

Tadeusz Rydzyk wywołał pod koniec 2018 roku niemałą medialną burzę, gdy zdecydował się za pieniądze Fundacji Nasza Przyszłość zakupić 300 tys. egzemplarzy książki "Kształcenie charakteru". Chociaż powstała w 1946 roku, duchowny zachęcał, aby promować ją wśród młodych Polaków. Oczywiście nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, iż tekst zawiera bardzo skrajne opinie dotyczące kwestii życia seksualnego.

- Żadna rozkosz nie poniża godności ludzkiej w takim stopniu, jak erotyczna. Toteż ludzie o wybitnych zdolnościach intelektualnych i o jakim takim poczuciu estetycznym czują obrzydzenie do zaśmiecania swego życia erotyzmem. (...) Człowiek, kierujący się w życiu rozumem, nie rozprasza swych sił, ale je skupia w dążeniu do celu. Energię zaoszczędzoną dzięki wstrzemięźliwości seksualnej, stara się przelać na inne, szlachetniejsze konto. Natomiast idioci i matołki lubią obracać się w atmosferze brudów erotycznych: mówić o nich i myśleć. Rozwój społeczeństwa wymaga, żeby rodziny były liczne i zdrowe. Tymczasem gdy tylko jedno z małżonków jest nastrojone na ton erotyczny, zdrowie potomstwa staje się poważnie zagrożone - napisał w książce "Kształcenie charakteru" jej autor, zakonnik Marian Pirożyński.

Jako że sprawa wywołała duże emocje wśród opinii publicznej, internauci stworzyli wiele dotyczących jej grafik. Na jednej z nich przypisano cytat z tekstu Pirożyńskiego samemu Rydzykowi, chociaż nigdy go nie wypowiedział. "Rydzyk twierdzi, że prawdziwy katolik nigdy nie uprawia seksu. "Seks jest dla idiotów i matołków". A ja się pyta: czy Rydzyk urodził się dzięki in vitro, czy przez pączkowanie?". Nigdzie nie zaznaczono więc, iż zapisane słowa nie zostały wygłoszone przez toruńskiego redemptorystę.

Nie zmienia to jednak faktu, iż sam Rydzyk promuje bardzo konkretne postawy związane z życiem seksualnym oraz edukacją w jego zakresie. Przypomnijmy, iż poza rozdawaniem egzemplarzy wyżej wspomnianej książki, w Radiu Maryja wybrzmiała audycja pod tytułem "Jak być dobrą żoną w sypialni?". W jej czasie padały hasła, według których "małżeństwo jest zgodne, gdy mąż panuje nad żoną, a żona nad sobą", "aby mówić o pierwszym pełnym stosunku seksualnym, musi to być pełna penetracja z pozostawieniem nasienia w pochwie", "w obronie przed gwałtem nie godzi się kobiecie używać środków o działaniu poronnym", a "w czasie współżycia seksualnego, jak jeden z małżonków nie chce współżyć seksualnie, ale widać, że jest potrzeba z drugiej strony, to także jakaś forma ofiarowania siebie, dawanie z siebie życia". To oczywiście tylko niektóre z kontrowersyjnych opinii, które sprowokowały wśród opinii publicznej skrajne emocje.

Grafika z nieprawdziwym cytatem ojca Rydzyka obiegła Facebooka. Miał stwierdzić, że życie seksualne jest dla idiotów i matołków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News