Kadr z filmu Titanic Jamesa Camerona.
Autor Piotr Burakowski - 11 Września 2020

“Titanic”: Jack miał szansę przeżyć? Odpowiadamy, czy mógł popłynąć na tratwie z Rose

Do dziś miłośnicy “Titanica” Jamesa Camerona zastanawiają się, czy Jack (Leonardo DiCaprio) zmieściłby się na tratwie razem z Rose (Kate Winslet), ratując się tym samym od śmierci.

Kate Winslet była w 2017 roku gościem programu "Jimmy Kimmel Live". – Ludzie byli bardzo podekscytowani tym, że ostatnio na gali byłaś widziana w pobliżu Leonardo DiCaprio... Mimo że w pewnym sensie pozwoliłaś mu zamarznąć w tej wodzie" – stwierdził żartobliwie prowadzący program Jimmy Kimmel.

– Zgadzam się, myślę, że faktycznie mógł się zmieścić na tej tratwie – przyznała rozbawiona aktorka.

“Pogromcy mitów” a opinia Jamesa Camerona

Tymczasem w 2012 roku w programie "Pogromcy mitów" zrobiono eksperyment, który miał pokazać, czy na tratwie z "Titanica" zmieściłyby się dwie osoby.

Uczestnicy programu odtworzyli w tym celu tratwę z filmu. Było na niej wystarczająco dużo miejsca dla dwóch osób, ale konieczne okazało się przewiązanie kamizelki ratunkowej pod tratwą, tak by zapewnić stabilizację.

Nie przekonało to jednak samego reżysera, który wziął udział w nagrywaniu "Pogromców mitów". James Cameron ocenił, że nie było ratunku dla bohatera granego przez Leonardo DiCaprio.

– Okej, rozpracujmy to sobie. Jesteś Jackiem, unosisz się w wodzie o temperaturze poniżej zera, zaczynasz mieć hipotermię. Pogromcy mitów proponują, żebyś zdjął kamizelkę ratunkową swoją i Rose, przepłynął pod drzwiami, powiązał to wszystko tak, żeby nie rozpadło się po dwóch minutach – co znaczy, że spędzasz pod lodowatą wodą jakieś 5-10 minut – i kiedy kończysz, jesteś już martwy – stwierdził w wywiadzie dla serwisu The Daily Beast James Cameron.

– Jego największą szansą było utrzymać się nad powierzchnią i liczyć, że zostanie wciągnięty na łódź lub coś innego – dodawał reżyser.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kim jest Lucyna Klein-Klarenbach? Żona prezentera TVP Info zarobi ok. 100 tys. zł w państwowej spółce
  2. Oto do jakiej manipulacji posunęli się zwolennicy teorii spiskowych

Podsumował, że twórcy "Pogromców mitów" to super kolesie, z którymi świetnie pracowało się przy programie, ale g***o wiedzą.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: YouTube / TitanicChannel

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News