TVN Fakty
Autor Maria Wieczorek - 5 Kwietnia 2020

Istotna wpadka w "Faktach" TVN. Omyłkowo poinformowano, że zakażony jest co szósty pracownik służby zdrowia

TVN: w "Faktach" popełniono bardzo istotny błąd. Justyna Pochanke przekazała, że co szósty pracownik służby zdrowia jest zakażony koronawirusem. Nie jest to jednak informacja prawdziwa.

TVN nie zauważyło błędu w jednym z materiałów głównego programu infromacyjnego stacji. W sobotnich "Faktach" Justyna Pochanke poinformowała bowiem widzów, że zakażeniu koronawirusem miał ulec już co szósty pracownik służby zdrowia. Taką samą wiadomość przekazano w następującym po jej zapowiedzi klipie.

- Polskie szpitale walczące z koronawirusem powoli się wypełniają, potrzebne kolejne. Zakażony jest co szósty pracownik służby zdrowia. Wirus nie zwalnia - powiedziała dziennikarka na wizji.

Wpisy prezydenta Brazylii o pandemii zniknęły z Facebooka i Twittera. Powód? Sianie dezinformacjiWpisy prezydenta Brazylii o pandemii zniknęły z Facebooka i Twittera. Powód? Sianie dezinformacjiCzytaj dalej

TVN: ważny błąd w "Faktach"

Warto jednak zaznaczyć, iż nie jest to informacja prawdziwa. Jak wynika z danych zaprezentowanych przez GIS, co szósty zakażony jest pracownikiem służby zdrowia. Chociaż mamy do czynienia z błędem językowym, różnica znaczeniowa w tych twierdzeniach okazuje się bardzo istotna.

Portal Wirtualne Media skontaktował się już w tej sprawie z Justyną Pochanke. Dziennikarka przekazała w rozmowie z redakcją, iż nie był to błąd zamierzony.

Źródło: Wirtualne Media
Foto: Fakty TVN

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News