AntyFAKE
Autor Michalina Kobla - 28 Czerwca 2019

TVP Info: Donald Trump nie przywitał się z Tuskiem. Nagrania i zdjęcia pokazują co innego

TVP Info relacjonując odbywający się w Osace szczyt G20, znalazło powód, aby dopiec szefowi Rady Europejskiej. Po tym, jak sytuacja została sprostowana przez inne media (w tym również prorządowe) a sam Donald Tusk opublikował zdjęcie, na którym podaje rękę prezydentowi USA, portal złagodził swoje zarzuty.

"Szczyt G20: Donald Trump nie podał ręki Donaldowi Tuskowi" - tak pierwotnie brzmiał nagłówek portalu TVP Info. Odnosił się do nagrania umieszczonego na Twitterze przez "The Hill", obrazującego przygotowania do tzw. "family photo". Rzeczywiście widzimy na nim, że Donald Trump wita się tylko z kilkoma spośród przywódców.

TVP Info myliło się sugerując, że przywódcy nie przywitali się ze sobą

Wystarczy obejrzeć dłuższą wersję nagrania z "family photo", którą przytoczyły nawet takie portale, jak wpolityce.pl. Widać na nim, że Trump podchodzi do Tuska i nie tylko wita się z nim, ale i ucina krótką pogawędkę. Sam szef Rady Europy opublikował zdjęcie z tego wydarzenia.

Obecnie nagłówek TVP Info brzmi "G20: Trump nie podał ręki szefowi RE, ale Tusk się upomniał". Rzeczywiście, podchodząc do samego zdjęcia Trump nie podał ręki Tuskowi, ale polski polityk nie był w tym odosobniony. Prezydent USA pominął wielu innych przywódców, a jego zachowanie zdawało się być niezamierzone.

Zobacz video

Zobacz video

TVP Info: Donald Trump nie przywitał się z Tuskiem. Nagrania i zdjęcia pokazują co innego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News