AntyFAKE
Autor AntyFAKE - 28 Lipiec 2019

TVP Info przytoczyło słowa działacza Miłość nie wyklucza. Z cytatu wycięto niekorzystny dla PiS fragment

Wczoraj w całej Polsce miały miejsce pikiety solidarnościowe z Białymstokiem. Jedną z najliczniejszych i najszerzej relacjonowanych w mediach była ta w Warszawie. Organizatorzy postanowili w pierwszej kolejności głosu udzielić aktywistom, ale na scenie obecni byli również politycy. Jeden z mówców, Hubert Sobecki z "Miłość nie wyklucza", zwrócił się w swoim płomiennym przemówieniu bezpośrednio do stojącego za nim Michała Szczerby, ganiąc rządy zarówno jego partii, jak i PiS-u. TVP Info w artykule okroiło jego cytat.

Hubert Sobecki z "Miłość nie wyklucza" wygłosił wczoraj pełne emocji przemówienie podczas pikiety solidarnościowej z Białymstokiem w Warszawie. Wspomniał pamięć ofiar homofobii.

 - Czy wiemy po co w ogóle tutaj jesteśmy? By poklepać się po ramionach, że wyszliśmy z domu, powiedzieć jak bardzo jesteśmy zaskoczeni, zaskoczeni skalą, jak bardzo potępiamy, jak głębokie wyrażamy oburzenie, smutek, rozpacz, żal? A może po to żeby się cieszyć, że przynajmniej obyło się bez ofiar? Tylko to nieprawda, są ofiary. Spisujemy imiona tych ofiar od lat. Dominik z Bieżunia nie żyje, bo został zaszczuty, przez swoich kolegów, koleżanki, a nawet jedną z nauczycielek - mówił Sobecki.

TVP Info okroiło cytat aktywisty

Reprezentant "Miłość nie wyklucza" zaczął swoje przemówienie od odniesienia się do wydarzeń w Białymstoku. "Ta przemoc wyrosła przed pisem i wyrosła na obojętności" podkreślał. W końcu, wspominając zmarłego Dominika z Bieżunia, odwrócił się do Michała Szczerby i powiedział:

 - Nie żyje, bo ubierał się jak pedał. Została po nim kartka, na której napisał: jestem zerem. Nie rządził wtedy pis ze swoją obłudną nienawiścią, rządziła Platforma Obywatelska, rządziliście wy, panie pośle. Wy! - powiedział Sobecki.

TVP Info odniosło się do przemówienia aktywisty. W artykule "Działacz LGBT o rządach PO: Hańba! Szczerba: Macie rację, to się zmieni", zacytowano przytoczone wyżej słowa Sobeckiego, z pominięciem jednego fragmentu: "obłudną nienawiścią".

TVP Info podobnej redukcji dokonało wysyłając tweeta z linkiem do teksu. Napisano w nim dokładnie: "Aktywista LGBT: Dominik z Bieżunia nie żyje, bo został zaszczuty przez swoich kolegów a nawet jedną z nauczycielek. Nie rządził wtedy PiS, rządziła wtedy Platforma Obywatelska". Portalowi oddać należy, że do tekstu załączył nagranie, z którego nie wycięto słów o obłudnej nienawiści.

TVP Info przytoczyło słowa działacza Miłość nie wyklucza. Z cytatu wycięto niekorzystny dla PiS fragment

TVP Info przytoczyło słowa działacza Miłość nie wyklucza. Z cytatu wycięto niekorzystny dla PiS fragment

 

Zobacz także

  1. LimeBand nie wykrywa tabletki gwałtu? Kontrowersje wokół opaski, która miała być innowacyjna
  2. Marsz Równości w Zabrzu wzbudza kontrowersje. Może być ustawką
  3. Przyczynił się do spopularyzowania terminu fake news. Teraz krytycznie ocenia jego ewolucję
  4. Beata Szydło została uznana sprawczynią kolizji. WPolityce publikuje sugestywną informację na temat stłuczki
  5. Skutki rozpowszechniania nieprawdziwych informacji są poważniejsze, niż się wydaje
  6. Manipulacja: Jak się bronić przed fake newsami?