AntyFAKE
Autor Michalina Kobla - 28 Lipca 2019

TVP Info przytoczyło słowa działacza Miłość nie wyklucza. Z cytatu wycięto niekorzystny dla PiS fragment

Wczoraj w całej Polsce miały miejsce pikiety solidarnościowe z Białymstokiem. Jedną z najliczniejszych i najszerzej relacjonowanych w mediach była ta w Warszawie. Organizatorzy postanowili w pierwszej kolejności głosu udzielić aktywistom, ale na scenie obecni byli również politycy. Jeden z mówców, Hubert Sobecki z "Miłość nie wyklucza", zwrócił się w swoim płomiennym przemówieniu bezpośrednio do stojącego za nim Michała Szczerby, ganiąc rządy zarówno jego partii, jak i PiS-u. TVP Info w artykule okroiło jego cytat.

Hubert Sobecki z "Miłość nie wyklucza" wygłosił wczoraj pełne emocji przemówienie podczas pikiety solidarnościowej z Białymstokiem w Warszawie. Wspomniał pamięć ofiar homofobii.

- Czy wiemy po co w ogóle tutaj jesteśmy? By poklepać się po ramionach, że wyszliśmy z domu, powiedzieć jak bardzo jesteśmy zaskoczeni, zaskoczeni skalą, jak bardzo potępiamy, jak głębokie wyrażamy oburzenie, smutek, rozpacz, żal? A może po to żeby się cieszyć, że przynajmniej obyło się bez ofiar? Tylko to nieprawda, są ofiary. Spisujemy imiona tych ofiar od lat. Dominik z Bieżunia nie żyje, bo został zaszczuty, przez swoich kolegów, koleżanki, a nawet jedną z nauczycielek - mówił Sobecki.

TVP Info okroiło cytat aktywisty

Reprezentant "Miłość nie wyklucza" zaczął swoje przemówienie od odniesienia się do wydarzeń w Białymstoku. "Ta przemoc wyrosła przed pisem i wyrosła na obojętności" podkreślał. W końcu, wspominając zmarłego Dominika z Bieżunia, odwrócił się do Michała Szczerby i powiedział:

- Nie żyje, bo ubierał się jak pedał. Została po nim kartka, na której napisał: jestem zerem. Nie rządził wtedy pis ze swoją obłudną nienawiścią, rządziła Platforma Obywatelska, rządziliście wy, panie pośle. Wy! - powiedział Sobecki.

TVP Info odniosło się do przemówienia aktywisty. W artykule "Działacz LGBT o rządach PO: Hańba! Szczerba: Macie rację, to się zmieni", zacytowano przytoczone wyżej słowa Sobeckiego, z pominięciem jednego fragmentu: "obłudną nienawiścią".

TVP Info podobnej redukcji dokonało wysyłając tweeta z linkiem do teksu. Napisano w nim dokładnie: "Aktywista LGBT: Dominik z Bieżunia nie żyje, bo został zaszczuty przez swoich kolegów a nawet jedną z nauczycielek. Nie rządził wtedy PiS, rządziła wtedy Platforma Obywatelska". Portalowi oddać należy, że do tekstu załączył nagranie, z którego nie wycięto słów o obłudnej nienawiści.

TVP Info przytoczyło słowa działacza Miłość nie wyklucza. Z cytatu wycięto niekorzystny dla PiS fragment

TVP Info przytoczyło słowa działacza Miłość nie wyklucza. Z cytatu wycięto niekorzystny dla PiS fragment

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News