WHO koronawirus
Autor Maria Wieczorek - 23 Kwietnia 2020

Przebywanie na słońcu nie uchroni przed zakażeniem. WHO ostrzega przed kolejnym mitem

WHO ostrzega przez zdobywającym dużą popularność fake newsem. Dotyczy on rzekomego zwalczenia koronawirusa poprzez przebywanie na słońcu lub w wysokiej temperaturze. W rzeczywistości państwa o dużo cieplejszym klimacie także borykają się z problemem pandemii.

Na samym początku epidemii w Polsce dużą popularność zaczął zdobywać mit, według którego uchronić przez koronawirusem mogła woda o temperaturze 27 stopni Celsjusza. Podobne doniesienia były oczywiście fałszywe i szybko zostały obalone przez naukowców. Z czasem w sieci pojawiły się jednak doniesienia, jakoby przebywanie na słońcu lub w wysokich temperaturach miało zmniejszać ryzyko zakażenia.

Działacz PSL twierdzi, że wynalazł lek na koronawirusa. Jego twierdzenia podważają specjaliściDziałacz PSL twierdzi, że wynalazł lek na koronawirusa. Jego twierdzenia podważają specjaliściCzytaj dalej

Warto zaznaczyć, że podobne wiadomości także są fałszywe. Przestrzega przez nimi oficjalnie Światowa Organizacja Zdrowia. Na jej stronie internetowej znaleźć można specjalny, krótki komunikat w tej sprawie.

WHO ostrzega przez popularnym fake newsem

- Możesz zachorować na COVID-19 bez względu na to, jak słoneczna lub ciepła jest pogoda. Kraje, gdzie temperatury są bardzo wysokie, także mają potwierdzone przypadki zakażeń. Aby się chronić, upewnij się, że często i dokładnie myjesz swoje ręce oraz unikaj dotykania oczu, ust i nosa - przekazano oficjalnie.

Przedstawiciele WHO zaznaczyli także po raz kolejny, że przebywanie w temperaturze wyższej niż 25 stopni Celsjusza nie jest w stanie ochronić przed zakażeniem. To może więc zaprzeczać doniesieniom, jakoby problem pandemii miał wygasnąć naturalnie z nadejściem lata.

Źródło: Światowa Organizacja Zdrowia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News