Beata Mazurek
Autor Piotr Burakowski - 6 Lipca 2020

Ile prawdy jest w słowach Beaty Mazurek na temat TVN24 i WSI?

Beata Mazurek wywołała kontrowersje wpisem na Twitterze, w którym nazywa TVN24 "WSI 24". Zarzuciła Rafałowi Trzaskowskiemu, że woli "ustawioną debatę" we wspomnianej telewizji i "niemieckim Onecie", zamiast rozmowy w TVP.

"Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek" – napisała na Twitterze Beata Mazurek, poseł do Parlamentu Europejskiego, była Wicemarszałek Sejmu RP i rzecznik prasowy PiS.

Na wpis Beaty Mazurek odpowiedziała Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce. "Beata Mazurek – dobrze Pani wie, że szerzy Pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując, że TVN to WSI. Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków" – skomentowała na Twitterze Georgette Mosbacher.

Mazurek odpowiada Mosbacher

Beata Mazurek odpiera zarzuty Georgette Mosbacher, linkując do artykułu TVP Info. Możemy w nim przeczytać, że w 2012 roku Antoi Macierewicz wygrał proces sądowy ze współzałożycielem Grupy ITI, Mariuszem Walterem, któremu nie podobało się, że polityk przypomniał o związku ITI z wojskowymi służbami specjalnymi PRL.

"Jak wynika z dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej, na pomysł stworzenia spółki ITI, która stworzyła telewizję TVN, rząd PRL wpadł w czasie stanu wojennego. W lutym 1983 r. Jerzy Urban osobiście rekomendował Czesławowi Kiszczakowi Waltera jako osobę odpowiednią do planowania »przedsięwzięć i operacji o znaczeniu propagandowym«, oraz główną siłę koncepcyjno-fachową przy »realizowaniu czarnej propagandy« przez komunistów" – czytamy w artykule TVP Info.

Były sekretarz programowy TVN współpracował z WSI

Dodajmy, że Milan Subotić, były sekretarz programowy TVN, współpracował z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi, a wcześniej z wojskowymi służbami PRL – ustaliła komisja weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Milan Subotić odpowiadał za doradzanie przy akceptacji programów publicystycznych TVN.

Komisja ustaliła, że Milan Subotić był związany z wojskowymi służbami od 1984 roku, zaś w III RP, od około 1993 roku związał się z WSI. Milan Subotić był prowadzony przez Konstantego Malejczyka, byłego szefa WSI, którego później kojarzono z Samoobroną i Andrzejem Lepperem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Duda podczas debaty w Końskich czytał z promptera? Telewizja Publiczna zabrała głos
  2. Przygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarza

Milan Subotić został w 2006 roku zwolniony z funkcji zastępcy dyrektora programowego TVN, a także usunięty z działu programowego stacji. Piotr Walter, prezes zarządu TVN SA, zdecydował o zatrudnieniu mężczyzny w dziale techniki stacji. Uzasadnieniem było to, że stacja nie dysponowała żadnym dowodem, że w trakcie zatrudnienia w TVN (lata 1997-2006) Milan Subotić prowadził jakąkolwiek działalność na rzecz służb specjalnych, a przeciwko interesom TVN.

Czy Szumowski złamał prawo? Budka składa wniosek o powołanie komisji ws. maseczek i respiratorówCzy Szumowski złamał prawo? Budka składa wniosek o powołanie komisji ws. maseczek i respiratorówCzytaj dalej

Przypomnijmy, że Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej w Częstochowie ogłosił, że nie weźmie udziału w debacie prezydenckiej TVP w Końskich zaplanowanej na poniedziałek o godz. 21:00. Zapowiedział organizację własnego wydarzenia – "Areny Prezydenckiej".

– Uważam, że trzy największe telewizje powinny się dogadać w sprawie debaty i zaprosić do niej inne media. Mam dla pana prezydenta dobrą wiadomość – jutro o godz. 20:30 organizujemy debatę prezydencką w Lesznie i zapraszam pana prezydenta serdecznie – informował podczas niedzielnego briefingu Rafał Trzaskowski.

Źródło: Twitter, WSI, TVP Info

Foto: YouTube / Prawo i Sprawiedliwość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News