Zerowy PIT Mateusz Morawiecki
Autor - 24 Listopada 2019

Zmanipulowane nagłówki ws. słów premiera o zerowym PIT. Osoby powyżej 26. roku życia nie mają na co liczyć

Zerowy PIT dla wszystkich nie jest rozważany przez rząd. Jedna z redakcji internetowej zmanipulowała jednak słowa premiera Mateusza Morawieckiego na ten temat, tworząc mogący wprowadzający w błąd nagłówek.

"Zerowy PIT dla każdego - jest DECYZJA premiera!" - tak zatytułowany został news portalu wyborcza24.pl, którego nazwa niepokojąco przypomina Gazetę Wyborczą, chociaż nie ma z nią nic wspólnego. Tytuł newsa sugeruje ponadto, że premier kiedykolwiek rozważał decyzję rozszerzenia zerowego PIT-u na innych pracujących. Pytanie w tej kwestii padło bowiem podczas Q&A na stronie facebookowej Prezesa Rady Ministrów.

Związani z PiS posłowie zobowiązali się, że nie poprą podniesienia podatków. Złamali obietnicę przy pierwszej okazjiZwiązani z PiS posłowie zobowiązali się, że nie poprą podniesienia podatków. Złamali obietnicę przy pierwszej okazjiCzytaj dalej

Zerowy PIT nie dla każdego

Jeden z użytkowników zapytał premiera o to, kiedy wprowadzi rząd zerowy PIT dla wszystkich, a nie tylko młodych. Mateusz Morawiecki przypomniał o obniżce PIT dla wszystkich z 18% do 17% oraz wyjaśnił, że zerowy podatek dochodowy stworzony został w celu przeciwdziałania imigracji zarobkowej osób młodych. Władze nie planują jednak prowadzania zerowego PIT-u dla wszystkich obywateli. Warto o tym pamiętać, natrafiając na mogące wprowadzać w błąd nagłówki.

Źródło: Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News