500 plus Robert Piskorz
Autor AntyFAKE - 8 Wrzesień 2019

Rodzina z konwencji PiS bez 500 plus nie pojechałaby na wakacje? Robert Piskorz jest wiceprezesem banku

Program Rodzina 500 plus był jedną z najważniejszych obietnic Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych 2015. Przedstawiciele partii doskonale zdają sobie sprawę z tego, jaką popularność zdobył wśród większości Polaków, przez co często podkreślają jego zasługi. Rodzina, która wystąpiła na konwencji ugrupowania w Lublinie, aby opowiedzieć o tym, jak bardzo świadczenie im pomogło, jest jednak zdaniem wielu komentujących daleka od życia na średnim w naszym kraju poziomie. Dlaczego?

500 plus okazało się bez wątpienia jedną z najważniejszych przepustek Prawa i Sprawiedliwości do wyborczej wygranej przed czterema laty. Na ostatniej konwencji partii, która odbyła się w Lublinie, nie zabrakło więc wzmianek o programie. Na scenie pojawiła się także rodzina, której świadczenie miało pomóc w bardzo ważnym życiowym przedsięwzięciu. Pan Robert Piskorz powiedział między innymi:

"My i nasza rodzina również odczuwamy te zmiany. Mamy gwarancję bezpieczeństwa finansowego. Dzięki programowi 500 plus mogliśmy podjąć decyzję o zakupie domu. (...) Po prostu stać nas na więcej. Wierzymy, jeśli rodzina jako najmniejsza komórka społeczna będzie miała szansę rozwoju, rozwijać się będzie również ojczyzna."

Skąd pochodzi kandydatka na posłankę z ramienia PiS Olga Kołoszczyk? Jej plakaty mogą zmylićSkąd pochodzi kandydatka na posłankę z ramienia PiS Olga Kołoszczyk? Jej plakaty mogą zmylićCzytaj dalej

500 plus na konwencji PiS w Lublinie

Pan Piskorz wspomniał także o tym, że dzięki świadczeniom socjalnym wprowadzonym przez PiS jego bliskich stać na wakacyjne wycieczki oraz wspomniał o zaletach wprowadzenia zapomogi wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną dla najmłodszych. Co ciekawe, dziennikarze innPoland.pl dotarli jednak do informacji, według których rodzina ta i bez dodatkowych pieniędzy żyje na naprawdę dobrym poziomie. Ojciec czwórki dzieci jest bowiem wiceprezesem zarządu Banku Spółdzielczego w Otwocku. Jak wynika z obliczeń redaktorów, do każdego z członków zarządu instytucji miało w 2018 roku trafić ok. 116 tysięcy, co daje prawie 10 tysięcy miesięcznie.

Według dziennikarzy u rodziny Piskorzów w przeszłości gościł także premier Mateusz Morawiecki. 21 sierpnia szef rządu zawitał do ich domu wraz z Bożeną Borys-Szopą i Elżbietą Rafalską. Wizytę opisywał wówczas portal Linia Otwocka.

Źródła: innPoland.pl, Linia Otwocka

Zobacz także

  1. NIK: Opieka paliatywna i hospicyjna w opłakanym stanie. Jak ten problem chcą rozwiązać politycy? [ANALIZA PROGRAMÓW]
  2. B. dziennikarka TVP Info wygrała z PiS przed sądem. Jej wizerunek wykorzystano bezprawnie w spocie wyborczym
  3. WŚwiecie24 opisało sukces w walce z rakiem szyjki macicy. Powielono kłamstwo o autyzmie przez szczepionki
  4. Fake ze znanym fotografem obiega Facebooka. Podpisano go jako funkcjonariusza SB skazanego za śmierć Popiełuszki
  5. Kaczyński na konwencji odniósł się do kwestii płci. Lekarka podważyła jego twierdzenia
  6. Wygrałeś darmowego smartfona w losowaniu Lidla? Nie daj się nabrać, to może być oszustwo