Grzegorz Schetyna Twitter
Autor Michalina Kobla - 8 Września 2019

Fałszywe konto Grzegorza Schetyny na Twitterze. Wcześniej autor pisał jedynie o Michniku i jego bracie

Grzegorz Schetyna od lat korzysta z konta na Twitterze, które obserwuje już ponad 190 tys. osób. Na portalu społecznościowym powstał jednak podszywający się pod polityka profil. Wcześniej wszystkie wpisy autora tego konta dotyczyły jedynie Adama Michnika oraz jego rodziny.

Grzegorz Schetyna prowadzi swoje oficjalne konto na Twitterze od listopada 2015 roku. Lider Platformy Obywatelskiej opublikował już prawie 2 tys. wpisów, które śledzi ponad 190 tys. internautów. Na miesiąc przed wyborami parlamentarnymi 2019 na tej samej platformie społecznościowej pojawiło się jednak konto pod imieniem i nazwiskiem polityka, z takim samym zdjęciem profilowym, zdjęciem w tle oraz bardzo podobną nazwą użytkownika (oficjalne - @SchetynadlaPO, fałszywe - @SchetynaDllaPO). Różnicę widzimy w opisach profili:

Oficjalne: "Przewodniczący i poseł Platformy Obywatelskiej. Szef Gabinetu Cieni. Były marszałek Sejmu, wicepremier, szef MSZ i MSWiA"

Fałszywe: "Przewodniczący i poseł Platformy Obywatelskiej. Szef Gabinetu Cieni. Były Marszałek Sejmu, były Premier"

Koalicja Obywatelska: 13 Dywizja Lotnictwa Szturmowego w Elblągu została zlikwidowana przez PiS. To nieprawdaKoalicja Obywatelska: 13 Dywizja Lotnictwa Szturmowego w Elblągu została zlikwidowana przez PiS. To nieprawdaCzytaj dalej

7 września, w dniu konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, na fałszywym profilu pojawiły się dwa wpisy:

"To, co obiecuje PiS, to czysty populizm i rozdawnictwo. Z tego miejsca przypomnę tylko, że nie ma zgody na zadłużanie i rozkradanie państwa i obywateli. Zatrzymamy to!" oraz "Z tego miejsca pragnę powiedzieć, że ukradzione przez PiS pieniądze z OFE wrócą do rąk obywateli! Nie ma na to naszej zgody, by populizm wygrał! Stop złodziejstwu!"

Grzegorz Schetyna a podszywające się pod niego konto

Warto zaznaczyć, że chociaż dopiero wczoraj konto zmieniło swoje szczegóły tak, aby podszywać się pod Grzegorza Schetynę, istnieje ono już od lipca. Wcześniej jego autor uzbierał prawie 300 obserwujących, a jego posty dotyczyły w zasadzie jedynie Adama Michnika oraz jego brata. W tym też kontekście oznaczał oficjalne oraz lokalne konta "Gazety Wyborczej". Ostatni wpis tego rodzaju pojawił się na profilu 31 sierpnia, a 7 września wszystko zostało już zmienione pod możliwość umieszczania postów jako Grzegorz Schetyna. Stare wpisy nie zniknęły jednak z konta.

Fałszywe konto:

Grzegorz Schetyna fake

Grzegorz Schetyna fake konto

Grzegorz Schetyna fake Twitter

Grzegorz Schetyna fałszywe konto

Grzegorz Schetyna fałszywy Twitter

Prawdziwe konto:

Grzegorz Schetyna Twitter

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News