Olga Kołoszczyk plakaty
Autor AntyFAKE - 8 Wrzesień 2019

Skąd pochodzi kandydatka na posłankę z ramienia PiS Olga Kołoszczyk? Jej plakaty mogą zmylić

Olga Kołoszczyk została oskarżona przez część użytkowników portali społecznościowych o manipulację, gdy do sieci trafiły jej przedwyborcze plakaty. Kandydatka na posłankę z ramienia PiS nadrukowała bowiem na nich nazwę miejscowości w sposób, który mógł sugerować, że z niej właśnie pochodzi. Problem polega jednak na tym, że powstało kilka wersji banerów, a każda dotyczyła innego miasta.

Olga Kołoszczyk będzie ubiegała się o poselski mandat w zbliżających się już ogromnymi krokami wyborach parlamentarnych. Kandydatka z ramienia PiS niespodziewanie zdobyła w sieci rozgłos z powodu swych plakatów, na których możemy zobaczyć jej fotografię oraz hasło: "Olga Kołoszczyk z Pabianic do Sejmu RP". Gdzie zaistniał problem? Wersji baneru powstało w sumie kilka, a poza Pabianicami nadrukowano na nie także między innymi Zgierz, Błaszki, Sieradz, Łęczycę, Wieluń oraz grupę innych miejscowości.

Uwagę na sprawę jako jeden z pierwszych zwrócił były burmistrz Błaszek, Karol Ratajewski. Na swym profilu na Facebooku działacz zaprezentował fotografie plakatów Kołoszczyk oraz napisał:

"Moralność w PiS... Kandydatka z... No właśnie skąd? Mieszkańcy wielu miejscowości w regionie przecierają oczy ze zdumienia, widząc banery pewnej mieszkanki gminy Błaszki. Jedynie ponoć ludzi z WARTY nic już nie jest w stanie zdziwić... #dobraŚCIEMA"

Fałszywe konto Grzegorza Schetyny na Twitterze. Wcześniej autor pisał jedynie o Michniku i jego bracieFałszywe konto Grzegorza Schetyny na Twitterze. Wcześniej autor pisał jedynie o Michniku i jego bracieCzytaj dalej

Olga Kołoszczyk i niecodzienne plakaty wyborcze

Lokalni mieszkańcy są ponoć zdezorientowani, a w sieci padają już komentarze, w których kandydatka oskarżana jest o manipulację. Wiarygodność działaczki zakwestionował już także między innymi poseł z ramienia Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk, pisząc na Twitterze:

"A oto kandydatka do Sejmu z... No właśnie. Z PiS. Reszta to bujda w zależności od miasta. Poziom wiarygodności jak TVPInfo, przeniesione na wyborczy baner."

Sprawę komentują już także w sposób negatywny lokalne media. W serwisie ŻyciePabianic.pl ukazał się tekst pod tytułem: "Dziwny pomysł na kampanię jednej z kandydatek PiS do Sejmu. Podaje się za mieszkankę kilku miast, w tym Pabianic". Jak wynika z doniesień tego samego portalu, Kołoszczyk w rzeczywistości mieszka w Błaszkach, pracuje w Sieradzu, kończyła liceum w Kaliszu, a studiowała w Łodzi oraz Poznaniu. Najprawdopodobniej działaczce chodziło po prostu o opisanie okręgu, z którego startuje, jednak zrobiła to w niezbyt zgrabny sposób, gdyż nie przewidziała, że treść plakatu zostanie odczytana w inny sposób.

Olga Kołoszczyk Cezary Tomczyk

Olga Kołoszczyk Karol Rajewski

Źródła: Facebook, Twitter, ŻyciePabianic.pl

Zobacz także

  1. NIK: Opieka paliatywna i hospicyjna w opłakanym stanie. Jak ten problem chcą rozwiązać politycy? [ANALIZA PROGRAMÓW]
  2. B. dziennikarka TVP Info wygrała z PiS przed sądem. Jej wizerunek wykorzystano bezprawnie w spocie wyborczym
  3. WŚwiecie24 opisało sukces w walce z rakiem szyjki macicy. Powielono kłamstwo o autyzmie przez szczepionki
  4. Fake ze znanym fotografem obiega Facebooka. Podpisano go jako funkcjonariusza SB skazanego za śmierć Popiełuszki
  5. Kaczyński na konwencji odniósł się do kwestii płci. Lekarka podważyła jego twierdzenia
  6. Wygrałeś darmowego smartfona w losowaniu Lidla? Nie daj się nabrać, to może być oszustwo