Afera ściekowa stockowe zdjęcia
Autor Michalina Kobla - 31 Sierpnia 2019

Afera ściekowa: warszawski radny z PiS skomentował awarię. Pokazał przy tym stockowe zdjęcie

Afera ściekowa. Maciej Binkowski, który pracuje obecnie jako radny Warszawy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, skomentował za pośrednictwem swego profilu na Twitterze bieżącą sytuację w stolicy. Polityk pokazał przy tym stockowe zdjęcie.

Afera ściekowa, która rozpoczęła się w stolicy po ujawnieniu awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka", była szeroko komentowana przez polityków wszystkich opcji. Opisywał ją za pośrednictwem Twittera także radny Warszawy i działacz Prawa i Sprawiedliwości, Maciej Binkowski. 28 sierpnia samorządowiec twierdził:

"Ci, którzy bagatelizują problem zrzutu ścieków w Warszawie, nie rozumieją sytuacji lub celowo wprowadzają w błąd. Wyjątkowo niski poziom Wisły potęguje zagrożenie biologiczne. Instalacja za miliardy "zatyka się" po blisko 36 godzinach od awarii, Rafał Trzaskowski nie potrafi podać przyczyny."

TVP Info pokazało brudną wodę, lecącą z warszawskich kranów. Nie ma nic wspólnego z awarią w oczyszczalniTVP Info pokazało brudną wodę, lecącą z warszawskich kranów. Nie ma nic wspólnego z awarią w oczyszczalniCzytaj dalej

Radny dodawał także:

"Awaria w Czajce i zrzut ścieków trwa od 5 rano WCZORAJSZEGO DNIA. To jest nieprawdopodobny skandal i zatajanie informacji przed społeczeństwem. Żądamy natychmiastowej odpowiedzi Rafała Trzaskowskiego lub nadprezydenta Marcina Kierwińskiego."

Następnego dnia, 29 sierpnia pisał za to:

"W obliczu totalnego paraliżu władz Warszawy z Rafałem Trzaskowskim na czele, rząd zapowiada przejęcie inicjatywy. Tymczasowy rurociąg ma uratować Wisłę przed dalszą dewastacją ekosystemu przez Czajkę."

Każdy ze wspomnianych wpisów był opatrzony zdjęciem. Łącznie fotografii można było znaleźć dwie, obie pokazujący gęstą maź lub bardzo brudną wodę, które wylewały się z rur. Jak się jednak okazało, żadna z nich nie została wykonana w Warszawie podczas obecnej awarii. Jedną można znaleźć w bankach zdjęć, także w wersji GIF-a. Używano jej do opatrywania newsów już ok. 2017 roku. Druga także nie pochodzi z okresu bieżącego. Znaleźliśmy ją na stronie eGarwolin.pl, jako zdjęcie wyróżniające do tekstu o lokalnej oczyszczalni ścieków z 2016 roku. Fotografie w tweetach Binkowskiego nie mają więc nic wspólnego z obecną awarią w Warszawie.

Afera ściekowa Warszawa

Afera ściekowa w Warszawie

Afera ściekowa fake zdjęcia

Afera ściekowa Twitter

Afera ściekowa na Twitterze

Afera ściekowa PiS

Afera ściekowa stockowe zdjęcia

Źródło:Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News