Andrzej Duda 500 plus
Autor Maria Wieczorek - 7 Kwietnia 2020

Wypłaty 500 plus w czasie pandemii zostaną zawieszone? Andrzej Duda zdementował pogłoski

Andrzej Duda skomentował krążące od jakiegoś czasu pogłoski, dotyczące przyszłości wypłat 500 plus. Prezydent odniósł się do nich podczas ostatniego Q&A, przeprowadzonego za pośrednictwem Facebooka. Ostatecznie stanowczo je zdementował, podkreślając, jak ważny jest obecnie program.

Andrzej Duda uczestniczył w wieczornej relacji live na Facebooku, w której czasie internauci mogli zadawać mu nurtujące ich pytania. Jednym z zagadnień, do którego odniósł się prezydent, okazała się przyszłość programu Rodzina 500 plus. Polityk został zapytany o to, czy Polacy powinni spodziewać się zawieszenia lub ograniczenia wypłat przez trudną sytuację gospodarczą kraju.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie w sieci zbierano nawet podpisy pod specjalną petycją, mającą doprowadzić do zniesienia programu. Pojawiły się więc także pogłoski, według których kształt programu wkrótce ulegnie zmianie. Właśnie do tej kwestii odniósł się priorytetowo Andrzej Duda.

Policja bierze się za internetową twórczość Krzysztofa Kononowicza. Twierdził, że koronawirus nie istniejePolicja bierze się za internetową twórczość Krzysztofa Kononowicza. Twierdził, że koronawirus nie istniejeCzytaj dalej

Andrzej Duda zdementował pogłoski ws. przyszłości 500 plus

- To są absolutnie nieprawdziwe informacje o tym, że 500 plus miałoby być zawieszane czy zmniejszone. Absolutnie nie ma takiego planu, by w jakikolwiek sposób cokolwiek zmieniać na gorsze w programie 500 plus. On jest realizowany, jest bardzo ważny dla rodzin i wszyscy mamy tego świadomość, że jest ogromnie dla nich ważny, zwłaszcza w obecnej, bardzo trudnej sytuacji - przekazał prezydent.

- Więc powtarzam, wszystkie informacje, które się na ten temat pojawiają, niestety niektórzy politycy nieodpowiedzialnie o tym mówią, mówię tu przede wszystkim o politykach opozycji i tu z ust opozycji kilkakrotnie słyszałem tego typu wezwania, to jest brak odpowiedzialności. (...) Dzisiaj 500 plus, to jest poczucie stabilności dla bardzo wielu rodzin. I zapewniam, że rządzący nie zamierzają w żaden sposób tego uszczuplić - dodał Andrzej Duda.

Prezydent stanowczo zdementował więc krążące w sieci pogłoski. Jak stwierdził, Polacy nie powinni w najbliższym czasie spodziewać się ważnych zmian w wypłatach świadczenia.

Źródło: Facebook / Andrzej Duda

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News