Andrzej Duda Twitter
Autor AntyFAKE - 6 Wrzesień 2019

Andrzej Duda pomylił Kołobrzeg z Koszalinem? Geograficzna wpadka na twitterowym profilu prezydenta

Andrzej Duda odwiedził 5 września województwo zachodniopomorskie, gdzie spotkał się i rozmawiał z obywatelami. W podsumowaniu wizyty na profilu prezydenta na Twitterze doszło jednak do niecodziennej wpadki. Gminę Kołobrzeg pomylono bowiem z gminą Miasto Koszalin, na co zwrócili uwagę zarówno politycy, jak i lokalni mieszkańcy.

Andrzej Duda od lat aktywnie udziela się na Twitterze, gdzie jako prezydent publikuje liczne zdjęcia ze swych podróży oraz przybliża obywatelom kulisy wykonywanych obowiązków. Po wizycie w województwie zachodniopomorskim polityk podziękował wszystkim, z którymi miał okazję się spotkać, przy czym popełnił jednak znamienną dla nich wpadkę.

Afera samolotowa powraca. TVN24: Prezydent Duda latał na Hel, premier Morawiecki na plan filmowyAfera samolotowa powraca. TVN24: Prezydent Duda latał na Hel, premier Morawiecki na plan filmowyCzytaj dalej

Andrzej Duda i geograficzna pomyłka

Po portalu społecznościowym krąży obecnie zrzut ekranu usuniętego i poprawionego już wpisu z profilu Andrzeja Dudy, który brzmiał następująco:

"Przed chwilą zakończyło się moje spotkanie z Mieszkańcami ziemi koszalińskiej w Zieleniewie (Gmina Koszalin). Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie i rozmowy na ważne tematy. Dziękuję Organizatorom i Uczestnikom. Serdecznie jeszcze raz pozdrawiam!"

Obecnie we wpisie czytamy za to:

"Właśnie zakończyło się moje spotkanie z Mieszkańcami Gminy Kołobrzeg w Zieleniewie. Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie i wiele rozmów na ważne tematy. Jeszcze raz z wdzięcznością pozdrawiam Organizatorów i Uczestników!"

Gdzie więc sam prezydent lub jego współpracownicy popełnili błąd? Zieleniewo to wieś, która nie leży w gminie Koszalin, a gminie Kołobrzeg. Dzieli je ok. 50 kilometrów, więc nie jest to wcale tak mała odległość. Poza tym, jak zauważył Stanisław Gawłowski z Platformy Obywatelskiej, gmina Koszalin nie istnieje (nie przywrócono jej wraz z reformą z 1973 roku). Na mapie znaleźć możemy za to gminę Miasto Koszalin. Wpadka wynikała prawdopodobnie z faktu, iż tego samego dnia Duda odwiedził także okolice Koszalina. Na pewno nie leży w nich jednak Zieleniewo.

Andrzej Duda Kołobrzeg

Andrzej Duda Koszalin

Źródło: Twitter

Zobacz także

  1. NIK: Opieka paliatywna i hospicyjna w opłakanym stanie. Jak ten problem chcą rozwiązać politycy? [ANALIZA PROGRAMÓW]
  2. B. dziennikarka TVP Info wygrała z PiS przed sądem. Jej wizerunek wykorzystano bezprawnie w spocie wyborczym
  3. WŚwiecie24 opisało sukces w walce z rakiem szyjki macicy. Powielono kłamstwo o autyzmie przez szczepionki
  4. Fake ze znanym fotografem obiega Facebooka. Podpisano go jako funkcjonariusza SB skazanego za śmierć Popiełuszki
  5. Kaczyński na konwencji odniósł się do kwestii płci. Lekarka podważyła jego twierdzenia
  6. Wygrałeś darmowego smartfona w losowaniu Lidla? Nie daj się nabrać, to może być oszustwo