Andrzej Duda Twitter
Autor Michalina Kobla - 6 Września 2019

Andrzej Duda pomylił Kołobrzeg z Koszalinem? Geograficzna wpadka na twitterowym profilu prezydenta

Andrzej Duda odwiedził 5 września województwo zachodniopomorskie, gdzie spotkał się i rozmawiał z obywatelami. W podsumowaniu wizyty na profilu prezydenta na Twitterze doszło jednak do niecodziennej wpadki. Gminę Kołobrzeg pomylono bowiem z gminą Miasto Koszalin, na co zwrócili uwagę zarówno politycy, jak i lokalni mieszkańcy.

Andrzej Duda od lat aktywnie udziela się na Twitterze, gdzie jako prezydent publikuje liczne zdjęcia ze swych podróży oraz przybliża obywatelom kulisy wykonywanych obowiązków. Po wizycie w województwie zachodniopomorskim polityk podziękował wszystkim, z którymi miał okazję się spotkać, przy czym popełnił jednak znamienną dla nich wpadkę.

Afera samolotowa powraca. TVN24: Prezydent Duda latał na Hel, premier Morawiecki na plan filmowyAfera samolotowa powraca. TVN24: Prezydent Duda latał na Hel, premier Morawiecki na plan filmowyCzytaj dalej

Andrzej Duda i geograficzna pomyłka

Po portalu społecznościowym krąży obecnie zrzut ekranu usuniętego i poprawionego już wpisu z profilu Andrzeja Dudy, który brzmiał następująco:

"Przed chwilą zakończyło się moje spotkanie z Mieszkańcami ziemi koszalińskiej w Zieleniewie (Gmina Koszalin). Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie i rozmowy na ważne tematy. Dziękuję Organizatorom i Uczestnikom. Serdecznie jeszcze raz pozdrawiam!"

Obecnie we wpisie czytamy za to:

"Właśnie zakończyło się moje spotkanie z Mieszkańcami Gminy Kołobrzeg w Zieleniewie. Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie i wiele rozmów na ważne tematy. Jeszcze raz z wdzięcznością pozdrawiam Organizatorów i Uczestników!"

Gdzie więc sam prezydent lub jego współpracownicy popełnili błąd? Zieleniewo to wieś, która nie leży w gminie Koszalin, a gminie Kołobrzeg. Dzieli je ok. 50 kilometrów, więc nie jest to wcale tak mała odległość. Poza tym, jak zauważył Stanisław Gawłowski z Platformy Obywatelskiej, gmina Koszalin nie istnieje (nie przywrócono jej wraz z reformą z 1973 roku). Na mapie znaleźć możemy za to gminę Miasto Koszalin. Wpadka wynikała prawdopodobnie z faktu, iż tego samego dnia Duda odwiedził także okolice Koszalina. Na pewno nie leży w nich jednak Zieleniewo.

Andrzej Duda Kołobrzeg

Andrzej Duda Koszalin

Źródło:Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News