Bill Gates
Autor Piotr Burakowski - 28 Września 2020

“Bill Gates dąży do mordowania ludzi”. Popularna teoria wciąż rozgrzewa internet

W mediach wciąż pojawiają się artykuły o tym, że Bill Gates dąży do mordowania ludzi. W serwisie Strefa Wolnej Prasy 22 września opublikowano tekst pt. “COVID-19 – szczepionkowy Holokaust Billa Gatesa i powrót do społeczeństwa kastowego”, w którym zarzuca się założycielowi Microsoftu, “że dzięki nowoczesnym szczepieniom możliwe będzie mordowanie, zbędnej w jego mniemaniu, ilości ludzi na planecie”.

Autorka tekstu podpiera się przede wszystkim dwoma "argumentami" – pierwszym jest wypowiedź Billa Gatesa z 2010 roku, drugim – fakt, że miliarder zaangażował się w pracę nad szczepionką na COVID-19.

Bill Gates 10 lat temu wziął udział w konferencji TED. Wówczas stwierdził: "Dziś na świecie żyje 6,8 miliarda ludzi, z perspektywą wzrostu do około 9 miliardów. Jeśli uda nam się osiągnąć duży sukces z nowymi szczepionkami, służbą zdrowia i działaniami w sferze urodzeń, będziemy w stanie obniżyć populację o 10 do 15 procent. Ale nawet wtedy populacja wzrośnie o około 1,3 miliarda".

Ograniczenie wzrostu populacji

Miliarder uważa jedynie, że ratowanie życia dzieci dzięki coraz lepszym szczepionkom zwiększa ich szansę na przeżycie, co w efekcie prowadzi do ograniczenia wzrostu populacji.

Bill Gates wychodzi z założenia, że rodzice, którzy są pewni, że ich dzieci dożyją dorosłości, są bardziej skłonni ograniczyć ich liczbę i ponosić większe wydatki na ich wykształcenie oraz zdrowie. Rzeczywiście, wśród metod, które pozwalają ograniczyć wzrost populacji, poza dostępem do środków antykoncepcyjnych i edukacji kobiet, wymienia się właśnie ograniczenie śmiertelności najmłodszych.

Jeśli zaś chodzi o prace nad szczepionką, w które włączył się Bill Gates, to mają ona jedynie na celu ochronę życia. "Zwiększone szczepienia mogą uratować ponad 8 milionów dzieci do 2020 roku; pozostają znaczne luki w finansowaniu, inni muszą połączyć wysiłki w dostarczaniu szczepionek dla najbiedniejszych krajów świata" – czytamy na stronie Bill & Melinda Gates Foundation.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Facebook walczy z dezinformacją. Uderzył w “fabrykę trolli”
  2. To słowa o. Rydzyka? “Nie może odmówić współżycia mężowi. Musi zamknąć oczy i myśleć o Polsce”

"Ludzkość nigdy nie miała pilniejszego zadania niż stworzenie szerokiej odporności na koronawirusa. Realistycznie, jeśli mamy wrócić do normalności, musimy opracować bezpieczną, skuteczną szczepionkę".

"Musimy wytwarzać miliardy dawek, musimy je rozprowadzać w każdym zakątku świata i wszystko to musi nastąpić tak szybko, jak to możliwe. Bezpieczeństwo i skuteczność to dwa najważniejsze cele każdej szczepionki" – powiedział natomiast w rozmowie z "The Daily Show" Bill Gates.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: YouTube / TED

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News