Bill Gates w telewizji CNBC
Autor Piotr Burakowski - 30 Lipca 2020

Bill Gates: “Testy na koronawirusa w USA to całkowite marnotrawstwo”

Bill Gates uważa, że większość testów wykrywających koronawirusa przeprowadzanych w USA to “całkowite marnotrawstwo” – przyznał w wystąpieniu na antenie CNBC. Biznesmen przekonuje, że wynika to ze zbyt długiego oczekiwania na wyniki testu.

Bill Gates stwierdził, że w celu zmniejszenia liczby zakażeń potrzebne są szybsze rezultaty badania. Jego zdaniem w ten sposób chorzy będą mogli odpowiednio wcześnie przedsięwziąć środki ostrożności, dzięki czemu wirus nie będzie przenosił się na innych.

Stanowisko zastępcy sekretarza ds. zdrowia w administracji Trumpa

Brett Giroir zgodził się z Gatesem, że testy rzeczywiście wymagają poprawy. – Nigdy nie będziemy zadowoleni z testów, dopóki nie będziemy mogli uzyskać wyniku w ciągu 24 godzin – powiedział CNN zastępca sekretarza ds. zdrowia w administracji Donalda Trumpa.

Giroir zwrócił uwagę, że połowa testów w USA jest przeprowadzana w dużych laboratoriach komercyjnych, zaś średni czas oczekiwania na wyniki wynosi 4,27 dnia.

– W tej chwili, gdy ktoś czeka więcej niż trzy, a czasem siedem dni, nie powinien płacić za test nawet dolara. To szaleństwo. Trzeba ustalić priorytety i upewnić się, że społeczności o niskich dochodach, które są najbardziej zagrożone, otrzymają wyniki w ciągu 24 godzin – przekonywał w rozmowie z CNBC założyciel Microsoftu.

Przeczytaj nasze artykuły o koronawirusie:

  1. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”
  2. Prof. Flisiak: “Im więcej się bada, tym więcej się wykrywa”. Ekspert uspokaja ws. koronawirusa
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. Nie mogą nam zakazać pobytu w sklepie bez maseczki
  5. NFZ zabiera pieniądze szpitalom, które walczyły z koronawirusem. Czy ma do tego prawo?

Przypomnijmy, że dotychczas z powodu koronawirusa w USA zmarło ponad 150 tys. osób. Stany Zjednoczone przeprowadziły już ok. 56,7 mln testów – ich większą liczbę wykonuje się tylko w Chinach.

Bill Gates jest znany z zaangażowania w walkę z koronawirusem. Filantrop przekazał do tej pory setki milionów dolarów na badania nad szczepionką na COVID-19.

Źródło: CNBC, CNN
Foto: CNBC Television / YouTube

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News